-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Fototapety - Salon

Fototapeta palmy vintage

Fototapeta palmy vintage

Numer zdjęcia: #191897299
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
79,53 PLN
Zmień rozmiar

Vintage na egzotycznych wakacjach

Moda vintage ma się dobrze – zawdzięcza to przede wszystkim przepięknemu wzornictwu, które doskonale pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i rustykalnych – wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz… indywidualnych upodobań.

Styl vintage z łatwością można zaadaptować do własnych potrzeb i upodobań, szczególnie że z założenia ma się on odnosić do historii, a więc do mebli i dodatków z duszą. Można go łączyć także z innymi stylistykami - wszystko zależy od tego, co faktycznie sprawia nam przyjemność oraz od naszego hobby. A co jeśli kochamy kwiaty, szczególnie te egzotyczne? Cóż, pozostaje nam wybrać odpowiednią fototapetę, która nie tylko uwypukli piękno retro mebli, lecz przede wszystkim dodatków. Mix stylu vintage oraz boho to nie tylko połączenie niebanalne, ale przede wszystkim – eleganckie.

Fototapeta z ciemnymi liśćmi stanowi doskonałe tło dla brązowych mebli – zarówno tych ze szkoły Europy Wschodniej, jak i kolonialnych. Również ich mix sam w sobie sprawia, że salon nabiera wyjątkowego, egzotycznego, ale jednocześnie bardzo gustownego charakteru. Doskonałym przykładem jest zastosowanie prostej komody, obok której wystarczy postawić wiklinowy lub ratanowy fotel. Kluczowe są tu dodatki w stylu boho oraz szklane lampiony, które wieczorem stworzą niepowtarzalny klimat. Liście palmy – nie tylko w formie fototapety – uwielbiają kwiaty, szczególnie te duże, które wprowadzają do pomieszczeń nieco egzotyki. Nic zatem dziwnego, że ta dekoracja ścienna nie tylko w salonie prezentować się będzie wyjątkowo.

Również w sypialni dzięki zastosowaniu odpowiedniej fototapety w stylu vintage możemy stworzyć niepowtarzalny entourage. Na takim tle bardzo elegancko prezentować się będzie stare, ciemnobrązowe łóżko – szczególnie jeśli utrzymane jest w stylistyce przedwojennej. Ale również i na ścianie okiennej – zwłaszcza gdy posiadamy parapety z ogromną ilością kwiatów – nada pomieszczeniu klasycznego looku boho. Decydując się na fototapetę z liśćmi palmy w stylu vintage, warto pamiętać, że to wzór, który kocha naturalne kolory: brązy i beże, dlatego też tak dobrze prezentuje się na nim wzornictwo z lat 60 i 70. Ich wspólne połączenie z dodatkiem kwiatów przenosi nas nieco do innego świata, znanego z kolonialnych wypraw.