Inspiracje - Fototapety - Salon

Fototapeta niebo ombre

Fototapeta niebo ombre

Numer zdjęcia: #28172379
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
138,20 PLN
Zmień rozmiar

Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba…

Błękit to wdzięczny kolor – wykorzystany w pomieszczeniach nadaje im świeżości, lekkości, zwiększa optymizm, nic zatem dziwnego, że uwielbiany jest w krajach basenu Morza Śródziemnego, a przeniesiony do naszych domów z powodzeniem przypomina o udanych greckich wakacjach! Wystarczy odpowiednio dobrana fototapeta by nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Możliwości użycia koloru błękitnego w aranżacjach są tysiące – to odcień, który doskonale komponuje się z różnego rodzaju meblami i podobnie jak niebo stanowi znakomite tło dla roślin oraz wszelkiego rodzaju bibelotów. I to właśnie motyw nieba warto zastosować na ścianie – szczególnie w postaci urokliwej fototapety. Utrzymana w tonacji ombre przywodzi na myśl ogromne płótno malarskie dzięki delikatnym i pastelowym barwom, a postawione przed nią dodatki prezentują się niczym prawdziwe dzieła sztuki – stojące na delikatnej komodzie rzeźby czy kwiaty doskonale wpasowują się w klimat śródziemnomorski.

Niebo w tonacji ombre nienachalnie powiększa przestrzeń, a to za sprawą naturalnych kolorów. Atutem jest też bez wątpienia świeżość i jasność, którą nadaje pomieszczeniom, kojarząc się ze słonecznym wiosennym i letnim dniem. Dzięki temu taka fototapeta idealnie nadaje się do salonu, ale przede wszystkim do sypialni sprzyjając wypoczynkowi. Na takim tle dobrze prezentują się także zdjęcia, obrazy czy lustra sprawiając, że cały pokój zyskuje nieco arystokratycznego looku.

Niebo ombre to także doskonały sposób na aranżację pokoju dziecięcego. Pastele nie męczą wzroku, ale też nie rozpraszają uwagi, co sprzyja nauce oraz rozwojowi. Dla najmłodszych członków rodziny to dobre tło dla innych obrazków, które pomogą mu poznać świat – misiów trzymających balony, czy zwierząt leśnych, które wygrzewają się w wiosennym słońcu. Starsze dzieci natomiast docenią ten nietuzinkowy styl gdyż z powodzeniem mogą dopasować go do swoich wyobrażeń – chłopcy mogą ozdobić swoją sypialnię samolotami, dziewczynki zaś kolorowymi kwiatami.

Delikatne błękity w połączeniu z bielą również i w jadalni wprowadzą pozytywną aurę. Fototapeta z takim motywem dobrze prezentuje się na ścianie, na której stoi stół – nie tylko będziemy odnosić wrażenie, że spożywamy posiłki pod gołym niebem, ale przede wszystkim w bardzo pozytywnej, niemal wakacyjnej atmosferze. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do tego pomysłu – przypomnij sobie wiosenny piknik. Czyż widok nieba nie był wtedy wyjątkowo urokliwy?