-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Fototapety - Salon

Fototapeta kwiaty i zioła

Fototapeta kwiaty i zioła

Numer zdjęcia: #137574977
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
86,57 PLN
Zmień rozmiar

Sielsko, anielsko i kolorowo!

Miłośnicy kwiatów z utęsknieniem czekają na wiosnę – to wtedy rozkwitają bzy, szałwie, lawendy czy róże – i choć niektóre z tych magicznych kwiatów kwitną jedynie ulotną chwilę, pozostawiają wyjątkowe wspomnienia, dlatego warto wprowadzić je na stałe do aranżacji domu nie tylko w formie uroczych zielników, ale także fototapety!

Delikatne, kwitnące kwiaty i zielone gałązki to bardzo romantyczny dodatek do domu. Może stanowić doskonałe tło dla domowego zielnika czy oranżerii jeszcze mocniej podkreślając zamiłowanie właściciela do kwiatów. Ten delikatny wzór ma w sobie też nutę romantyzmu, dlatego tak chętnie wybierany jest przez panny, które z rozmarzeniem zerkają na styl prowansalski i angielski. Mówiąc o Francji nie można nie wspomnieć o wyjątkowej lawendzie – to ona, dzięki swoim fioletowym kwiatom nadaje pomieszczeniom nietuzinkowego klimatu. Fototapeta, na której znajdzie się to aromatyczne zioło, w połączeniu z werbeną czy żółtą nawłocią będzie znakomitym tłem dla dziewczęcej toaletki, czy minimalistycznego biurka.

Ziołowa fototapeta to również znakomity sposób by nadać sypialni romantycznego klimatu – zwłaszcza, gdy bliska jest nam Duma i uprzedzenie lub Rozważna i romantyczna. Angielski klimat najlepiej oddają róże, ale nic nie stoi na przeszkodzie by uzupełniały całą aranżację zdobiąc pomieszczenie w wazonie. Kwiaty i zioła nadają pokojowi lekkości, naturalności, ale przede wszystkim świeżości! To głównie za sprawą jasnego tła, na którym obecne są mocne, ale jednocześnie naturalne, rośliny, które znamy z ogrodów, łąk czy zielników. Wykorzystując taki rodzaj fototapety warto pomyśleć także nad meblami, które wpasują się w ten wyjątkowy klimat. Głęboki fotel z zagłówkiem, urocza toaletka, ale także lustro w starych zdobionych ramach sprawią, że cały pokój będzie mógł uchodzić za scenografię romantycznego filmu.

Fototapeta, której głównym motywem są kwiaty i zioła to bardzo wdzięczny wzór, który można wykorzystać praktycznie w każdym zakątku domu – przedpokoju jeśli bliski jest nam styl rustykalny; łazience, przenosząc ją do Prowansji; spiżarni – sprawiając, że przez cały rok będzie kojarzyła nam się z aromatyczną wiosną i latem. Co ciekawe, motyw ten współgra zarówno z meblami w duchu boho, sielskimi, jak i minimalistycznymi, dlatego jeśli marzymy o anielskim wyciszeniu ziołowa ściana jest strzałem w dziesiątkę!