Inspiracje - Fototapety

Fototapeta konie arabskie

Fototapeta konie arabskie

Materiał: fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 70 cm (szer. x wys.)

Cztery podkowy, czyli pomysły na fototapetę z końmi 

Sylwetka konia to niezwykle ceniony i popularny motyw w polskim malarstwie. Ze względu na naszą rycerską, a następnie szlachecko-ziemiańską tradycję, zwierzę to było nieodłącznym elementem zarówno  życia codziennego, jak i historycznych bitew. Jego niezwykła siła, wdzięk i uroda były tematem obrazów najsławniejszych polskich artystów, wśród których warto przywołać  Juliusza Kossaka – mistrza w oddawaniu skomplikowanej anatomii koni. 

Prezentowana fototapeta konie arabskie jest doskonałym połączeniem polskiej tradycji i nowoczesnego designu.   Artystyczne, czarno-białe zdjęcie przedstawiające dwie, kontrastujące ze sobą kolorystycznie sylwetki zwierząt, jest stylową i ponadczasową dekoracją, która będzie się znakomicie prezentować zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka pomysłów na wykorzystanie prezentowanej fototapety. 

Fototapeta konie arabskie będzie doskonałym uzupełnieniem klasycznego salonu, w którym dominują zabytkowe, antyczne meble, ciężkie mosiężne lampy i wzorzyste dywany. Oryginalny efekt osiągniemy również zestawiając monochromatyczną fototapetę z końmi z kolorowym, ekstrawaganckim stylem boho. Eklektyczne meble, patchworkowe narzuty czy poduszki i wielobarwne ściany zrównoważymy dekoracją o łagodnej, stonowanej kolorystyce. Motyw konia będzie także doskonałym nawiązaniem do kultury hipisowskiej, tak bliskiej estetyce boho. Uniwersalny charakter czarno-białej fototapety z końmi sprawia, że będzie się także znakomicie prezentować w minimalistycznym, nowoczesnym salonie. Charakterystyczna tapeta przedstawiająca kontrastujące ze sobą sylwetki białego i czarnego konia stworzy wyrazistą dominantę, która ożywi wnętrze. Przedstawienie tulących się do siebie zwierząt jest także znakomitą propozycją do kameralnej sypialni. Ten romantyczny wzór umieszczony nad łóżkiem będzie subtelną, pełną uczucia dekoracją pasującą zarówno do industrialnej, jak i tradycyjnej aranżacji.