-45%   PROMOCJA

Inspiracje - Fototapety - Salon

Fototapeta biblioteczka

Fototapeta biblioteczka

Numer zdjęcia: #37924899
Materiał: Fototapeta winylowa
Wymiary: 100 x 100 cm (szer. x wys.)
74,25 PLN
Zmień rozmiar

Dekoracja, która igra z Twoim zmysłem wzroku

Jeśli kochasz książki i pochłaniasz je w olbrzymich ilościach, warto swoją pasją zaakcentować w aranżacji mieszkania. Z pomocą przychodzi nasza efektowna fototapeta z biblioteczką. Jest to wzór, który może pełnić wiele różnych funkcji. Po pierwsze, zilustruje to, co jest Twoją pasją, czyli książki. Taki wzór na ścianie będzie od razu komunikował, że mieszka tu prawdziwy bibliofil! Po drugie, jest to świetny sposób na to, jak ocieplić wizualnie przestrzeń. Wzór z półkami wypełnionymi księgozbiorem aż do samego sufitu zmieni dotychczasowy wystrój o 180 stopni nie zabierając jednocześnie przestrzeni. Płaski wydruk w przeciwieństwie do prawdziwej biblioteczki nie zajmie miejsca, co jest istotne, gdy mieszkanie ma niewielki metraż. Po trzecie, taka fototapeta ścienna może optycznie powiększyć kameralny pokój za sprawą iluzji optycznej. Zamiast płaskiej ściany zyskasz efekt, jakby pokój był większy o tych kilkadziesiąt centymetrów – tyle, ile może mieć regał na książki.

Tym, co sprawia, że wzór jest tak elegancki, jest forma biblioteczki przedstawionej na fototapecie. Jest to mebel o klasycyzującej formie o czym świadczą żłobione pilastry przywodzące na myśl antyczne, greckie świątecznie. Z kolei jasna kolorystyka nadaje lekkości, kontrastując z księgozbiorem, w którym dominują książki w brązowej tonacji. To właśnie sprawia, że jest to taki wzór fototapety, który sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ go nie przytłoczy. To świetne rozwiązanie do domowego gabinetu i służbowego biura, zwłaszcza gdy jest się prawnikiem lub historykiem, a także do sypialni, jeśli to właśnie tutaj najczęściej czytasz książki.

Zaletą takiej fototapety jest jej ponadczasowy charakter. Jest to rozwiązanie, który wymyka się trendom, prezentując się doskonale bez względu na to, jakie aranżacyjne pomysły są obecnie na topie. Jeśli kochasz książki, a nie dysponujesz miejscem, by skompletować swój własny księgozbiór, ścienna dekoracja pozwoli Ci stworzyć taki efekt, jakby pokój był wypełniony książkami aż do samego sufitu!