Jak urządzić pokój nastolatka? Dzięki fototapecie graffiti!

Designerskie fototapety to znakomity pomysł, aby ozdobić i ożywić pokój nastolatka. Jedynym problemem jaki może się pojawić, gdy zdecydujemy się na to rozwiązanie, to wybór konkretnego wzoru, który zadowoli najbardziej nawet wymagających odbiorców. Zdjęcie kosmosu – zbyt infantylne, przedstawienie zespołu – przecież tej grupy już nikt nie słucha, a może uniwersalny deseń – banalny wzór, na którym nic się nie dzieje. Jeśli tak właśnie wyglądała Twoja rozmowa z nastolatkiem, to naszą propozycją jest nowoczesna i energetyczna fototapeta graffiti, która będzie strzałem w dziesiątkę!

Fototapeta graffiti dla nastolatka

Fototapeta graffiti dla nastolatka – myloview.pl

Fototapety młodzieżowe to temat szeroki jak Amazonka, rozległy jak Sahara i pełen sprzeczności jak ogień i woda. Wśród stale zmieniających się dekoracyjnych trendów, możemy znaleźć kolorowe przedstawienia nawiązujące do komiksowych dzieł z nurtu pop art, motywujące napisy, które będą nas dopingować do realizacji najskrytszych marzeń, panoramy wielkich, tętniących życiem miast, a także wzory nawiązujące do kultowych już seriali lub komputerowych gier. Jednak motywem, który cieszy się ostatnimi czasy największym uznaniem, jest graffiti. Fototapeta z kolorowym napisem lub charakterystycznym przedstawieniem, to sposób na połączenie sztuki i ulicznego stylu, zestawienie tego, co wysokie, z tym co zwykłe i codzienne.

Designerskie fototapety: Banksy w Twoim pokoju

Zanim Banksy zawojował światem sztuki ulicznej i wyniósł ją na piedestał, malunki na murach nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem. Nie tylko nie były rozpatrywane w kategoriach sztuki, ale co więcej, traktowano je na równi z przejawami chuligaństwa i wandalizmu. Angielski artysta pokazał jednak, że to, co do tej pory było tematem tabu i problemem, może być niezwykle ambitnym przejawem sztuki i jednocześnie działaniem, które porusza tematy społeczne, ideologiczne i polityczne. I tak właśnie zaczęto postrzegać graffiti. Fototapeta inspirowana twórczością najlepszych ulicznych artystów to nie tylko oryginalna i niezwykle ciekawa ozdoba wnętrza, ale także akcent pokazujący, jak długą drogę przeszło graffiti by stać się tym, czym jest dla nas teraz.

Fototapeta graffiti do pokoju młodzieżowego

Fototapeta graffiti do pokoju młodzieżowego – myloview.pl

Graffiti: pozytywna energia zaklęta w fototapecie   

Dlaczego fototapeta graffiti sprawdzi się w pokoju nastolatka? Bo to barwna, energetyczna i niezwykle żywiołowa dekoracja wnętrza. Nie musisz być miłośnikiem sztuki, wielbicielem ulicznego stylu czy fanem rapu, ponieważ powstające na murach malunki to coś więcej, niż przynależność do danego miejsca czy subkultury, co doskonale pokazała nam działalność Banksy’ego. Przepięknie wykonane portrety ludzi, komiksowe przedstawienia w formie obrazkowych opowieści czy abstrakcyjne wzory tętniące neonowymi barwami – to zaledwie ułamek tego, czym może nas zachwycić graffiti. Fototapeta dopasowana do charakteru nastolatka i stylu, w jakim urządzony jest pokój, stworzy zachwycającą kompozycję. Czym więc się kierować, aby wyczarować takie właśnie aranżacyjne cudo?

KOLOR. Choć graffiti kojarzy nam się z niezwykle barwnymi przedstawieniami, to znajdziemy wiele wzorów utrzymanych w stonowanych lub wręcz monochromatycznych odcieniach. Jeśli w pokoju znajdują się lakierowane, kolorowe meble i oryginalne dodatki, to wyraziste wnętrze doskonale zrównoważy właśnie wyważona fototapeta graffiti. Jeśli jednak aranżacja potrzebuje dominanty, wybierz jak najbardziej kolorowy i żywiołowy wzór. Nie bójmy się kolorów – w młodzieżowym pokoju będą zawsze dobrym rozwiązaniem.

PRZEDSTAWIENIE. Fototapety młodzieżowe z graffiti możemy dobrać tak, aby odpowiadały gustom i zainteresowaniom naszego nastolatka. Kolorowe napisy, hipisowskie pacyfki, rysunkowe przedstawienia miast, artystycznie wykonane portrety przypominające zdjęcia czy zabawnie przetworzone dzieła znanych artystów to zaledwie kropla w morzu możliwości!

Fototapeta czarno-białe graffiti

Fototapeta czarno-białe graffiti – myloview.pl

TRZECI WYMIAR. Imitująca głębię fototapeta graffiti to znakomity sposób na optyczne powiększenie wnętrza, gdy aranżujemy kameralny pokój. Wystarczy, że znajdziemy wzór o trójwymiarowym charakterze lub zdecydujemy się na malunek wykonany w tunelu, który wizualnie wydłuży nasz pokój. To nie tylko najszybszy, ale także najbardziej efektowny sposób na znacznie większy metraż. Więcej o fototapetach 3D pod tym adresem.

Jak więc urządzić pokój nastolatka? Sięgając oczywiście po fototapety młodzieżowe w formie wyrazistego, energetycznego graffiti, które stanie się dominującym akcentem naszej aranżacji. Do tego dobierzmy pasujące stylistycznie i kolorystycznie dodatki i gotowe!

 

Autor: A. Broda

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%