Urządzamy pokój małego kibica

Mundial trwa w najlepsze, a piłkarskie emocje sięgają zenitu. Każdy mały i duży kibic czeka z niecierpliwością na kolejny mecz, by przekonać się, która drużyna stanie na wysokości zadania i zdobędzie większą ilość bramek. To doskonały moment, żeby z głową pełną sportowych inspiracji przeprowadzić szybką metamorfozę pokoju naszego dziecka. Jeśli jest prawdziwym fanem futbolu, z pewnością przypadną mu do gustu nasze propozycje, a Wam spodoba się, że nasze pomysły są proste i szybkie w zrealizowaniu. Dzięki temu nie przegapicie żadnego meczu!

Plakat typograficzny football

Plakat typograficzny football – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Pokój kibica musi być wyjątkowy. Już po przekroczeniu progu powinno być widoczne, kto tutaj mieszka i czym się interesuje, a w powietrzu powinno się czuć sportowe emocje i pasję. W zależności od wieku, w jakim znajduje się miłośnik sportu, wystrój będzie z pewnością nieco inny. Dzisiaj przyjrzymy się propozycjom, które będą idealne dla małego chłopca kochającego futbol. W centrum zainteresowania znajdą się z pewnością fototapety piłkarskie i efektowne plakaty. W związku z tym, że w dziecięcej czy młodzieżowej aranżacji możemy sobie pozwolić na nieco więcej fantazji, kolorów i wyrazistych akcentów, nie bójmy się sięgać po najbardziej nawet rzucające się w oczy rozwiązania. Pokój małego piłkarza i fana sportu musi tętnić energią!

Piłka jest okrągła a bramki są dwie

Zastanawiając się nad tym, po jakie ozdoby sięgnąć, w pierwszej kolejności warto się zainspirować najbardziej oczywistymi przedmiotami związanymi z futbolem. Jeden z najsłynniejszych polskich trenerów, Kazimierz Górski, wypowiedział kiedyś dość oczywiste stwierdzenie, które stało się jednak jego znakiem rozpoznawczym: piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Poszukajmy więc dekoracji, na których to właśnie charakterystyczna, biało-czarna piłka, jest głównym tematem. Takie rozwiązanie będzie praktyczne, ponieważ jest uniwersalne i nasz mały kibic szybko z takiej ozdoby nie wyrośnie.

Fototapeta piłka nożna dla chłopca

Fototapeta piłka nożna dla chłopca – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Doskonałym pomysłem będzie prosty, graficzny wzór, ukazujący lecącą w powietrzu piłkę, której ruch sugerują odpowiednio rozmyte i nieco rozmazane plamy farby. Takie dynamiczne przedstawienie urozmaici wystrój i nada mu charakteru. Jeśli zdecydujemy się na stonowane kolorystycznie fototapety piłkarskie, przestrzeń możemy nieco ożywić, wieszając efektowne plakaty. Powiedzieliśmy na samym początku, że pokój kibica musi się wyróżniać, dlatego nie powinniśmy poprzestać na monochromatycznych dekoracjach. Wybierzmy więc przedstawienie z widzianą z lotu ptaka zieloną murawą lub z trybunami, na których widnieją tłumy, barwnie ubranych fanów futbolu.

Pokój małego kibica z prawdziwymi gwiazdy na ścianie

Pokój piłkarski dla chłopca może mieć także prawdziwie gwiazdorski charakter. Większość małych kibiców ma swojego ulubionego zawodnika, z którym się utożsamia i którego najmocniej wspiera. Jeśli wiemy, że nasza pociecha kibicuje szczególnie jednej gwieździe futbolu, znajdźmy plakaty z jej podobizną. Lionel Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo, a może Robert Lewandowski? A może sympatia rozkłada się po równo do kilku zawodników? Wówczas możemy zawiesić na ścianie kilka podobizn – nic nie stoi na przeszkodzie. W sytuacji, gdy nasz mały kibic nie ma jeszcze swojego faworyta na boisku lub jest już za duży na wieszanie plakatów z podobiznami słynnych piłkarzy, możemy sięgnąć po fototapetę, na której znajdzie się graficzna sylwetka zawodnika, nie będąca podobizną nikogo konkretnego.

Fototapeta piłkarz do pokoju chłopca

Fototapeta piłkarz do pokoju chłopca – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

To także świetny pomysł, ponieważ fascynacja danym piłkarzem z czasem może się zmienić, a taka ozdoba ściany będzie ponadczasowa.W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy pokój kibica, wybierzmy kolorową lub czarno-białą fototapetę. Jeśli we wnętrzu mamy wystarczająco dużo barwnych akcentów – meble, dywan, narzutę na łóżku – wystrój możemy nieco stonować, przyklejając monochromatyczny wzór. Jeśli jednak czujemy, że pokój jest zbyt monotonny, wybierzmy oczywiście kolorowe przedstawienie, które tchnie życie w dotychczasową aranżację w pokoju Twojego syna.

Stadion, czyli kolebka gorących emocji

Pokój małego piłkarza może się także przeistoczyć w sportowy stadion. Na świecie znajduje się wiele słynnych obiektów, na których rozgrywają się największe mecze, dlatego zamiast sylwetki znanego piłkarza lub lecącej w powietrzu piłki możemy wprowadzić do wystroju zieloną murawę, wnętrze stadionu z trybunami lub jego widok z zewnątrz. Możliwości mamy bardzo wiele, a każda będzie się zachwycająco prezentować. Jeśli chcemy optycznie powiększyć niewielką przestrzeń, wybierzmy fototapetę ze zdjęciem boiska przedstawionym z żabiej perspektywy. Taki kadr spowoduje, że nawet kameralny metraż będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Pokój piłkarski dla chłopca, który jest już nieco większy, możemy udekorować nocnym wizerunkiem stadionu, który po zmroku podświetlany jest tysiącem jasnych reflektorów. Taka ozdoba z pewnością będzie robić duże wrażenie. Możemy także postawić na minimalistyczne w wyrazie przedstawienie – zieloną murawę, na której leży czarno-biała piłka. Zaletą takiego wzoru jest wyrazista kolorystyka, która ożywi pokój kibica.

Fototapeta piłkarska biało-czarna

Fototapeta piłkarska biało-czarna – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Choć mundial kiedyś się skończy, piłkarskie emocje nigdy nie opadają. Będą kolejne rozgrywki i mecze, zwycięstwa i klęski, a prawdziwy kibic pozostaje wierny swojej drużynie bez względu na okoliczności. Trwające właśnie mistrzostwa są dla nas źródłem wielkich wrażeń, dlatego wykorzystajmy tę energię i wyczarujmy naszemu dziecku jego wymarzony pokój małego piłkarza.

Artykuł przygotowała Anna Broda-Turczańska

Agata Trzaskawka
Agata Trzaskawka
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się do newslettera
(Otrzymasz 20% rabatu na wszystkie produkty)