Szukasz fototapety do salonu fryzjerskiego? Zobacz 3 nasze propozycje!

Doświadczonemu styliście wystarczy mu jeden wnikliwy rzut oka na osobę, która ma się poddać jego zabiegom, by dobrać dla niej cięcie i kolor, które będą nie tylko odpowiednie, ale także świeże i stylowe. Co nasuwa pytanie: czemu w taki sam sposób nie podejść do kwestii udekorowania salonu? Przecież jego ozdoby także można dopasować do „osobowości” zakładu! Wykorzystując fototapety fryzjerskie z łatwością sprawisz, że wnętrze Twojej pracowni zyska niezapomniany urok. Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając je, a czego unikać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jaka mogłaby być idealna fototapeta do salonu fryzjerskiego.

Abstrakcyjna fototapeta do salonu fryzjerskiego

Abstrakcyjna fototapeta do salonu fryzjerskiego – myloview.pl

Kreatywny wystrój salonu fryzjerskiego

Jasne, możesz swój salon ozdobić po prostu fototapetą przedstawiającą pięknie uczesaną kobietę – nie ma w tym nic złego! Wprost przeciwnie: jesteśmy przekonani, że będzie wyglądał przepięknie. Jeżeli chcesz wybić się ponad konkurencję i naprawdę zaznaczyć swoją indywidualność, postaw na ozdoby, które są chociaż trochę zaskakujące i nieoczywiste: może mocne, wyraziste wzory utrzymane w czarno-białej gamie kolorystycznej? Może fototapeta z reprodukcją dzieła sztuki? A może coś z zupełnie innej beczki, jak fototapeta fryzjerska w zwierzęta lub jakiś nietuzinkowy krajobraz, na przykład otulony mgłą las czy pustynię? Możliwości są niemal nieograniczone, ale jedno jest pewne: im więcej kreatywności włożysz w proces ozdabiania salonu, im ciekawsze fototapety fryzjerskie wybierzesz, tym większe zrobisz wrażenie.

Wybieramy fototapety fryzjerskie

Fryzjerzy dobrze to znają: klient lub klientka przychodzi na umówioną godzinę, zasiada w fotelu i na pytanie, czego sobie życzy, odpowiada jakąś wariacją na temat zdania „Hm, no nie wiem, coś takiego, żeby tylko było ładnie…”.

KROK 1 – POMYŚL O SWOICH KLIENTACH, ALE NIE ZAPOMINAJ O SOBIE

Każdy odnoszący sukcesy salon fryzjerski ma jakąś wizję klienta idealnego. Dla niektórych będą to biznesmeni preferujący klasyczne cięcia, dla innych – hipsterzy pielęgnujący swoje brody i farbujący włosy na tęczowe kolory, ale niezmienne pozostaje to, że stworzenie wizerunku Modelowego Klienta jest konieczne. Wybrana przez Ciebie fototapeta do salonu fryzjerskiego powinna być jego odzwierciedleniem. W końcu zupełnie inna fototapeta w salonie fryzjerskim będzie podobała się kobietom, które przychodzą do salonu, aby nieco odpocząć i zrelaksować się, a inna – młodzieży, której zależy na tym, by być tak cool, jak to tylko możliwe.

Fototapeta do salonu fryzjerskiego z kobietą

Fototapeta do salonu fryzjerskiego z kobietą – myloview.pl

Im bardziej Twoi wymarzeni klienci będą czuli się w Twoim zakładzie jak u siebie, tym chętniej będą tam wracać – i polecać Twoje usługi swoim znajomym! Dobrym pomysłem może być także wybór motywu przewodniego wnętrza, którego wyrazem będzie Twoja fototapeta do salonu fryzjerskiego. Czy będzie nim epoka retro, czy kolor, czy nawet nawiązania do jakiegoś konkretnego gatunku muzycznego, możesz mieć pewność, że taka aranżacja będzie zapadać w pamięć.

KROK 2 – BĄDŹ ODWAŻNY, ALE UWAŻAJ NA BAŁAGAN

Bałagan to coś więcej niż tylko dużo przedmiotów zajmujących miejsce, w którym nie powinno ich być: wizualny bałagan i tłok mogą być równie szkodliwe, jak bałagan, jeśli można to tak nazwać, fizyczny. Dlatego zadbaj o to, aby w swoim salonie zachować umiar. Jeśli decydujesz się na wielkoformatową dekorację, jak fototapeta do salonu fryzjerskiego, to zrezygnuj z obrazków i zdjęć. Dążenie do harmonii to coś, co zawsze będzie wyglądało dobrze. Więcej o tym, jak dobierać fototapety, przeczytasz tutaj.

Fototapeta do salonu fryzjerskiego i salonu piękności

Fototapeta do salonu fryzjerskiego i salonu piękności – myloview.pl

Fototapety fryzjerskie – postaw na jakość

Nawet najlepszy, najstaranniej zaprojektowany wystrój nie będzie robił wrażenia, jeśli wnętrze nie będzie odznaczało się nienaganną czystością. Z tego względu bardzo istotne jest, aby każda ozdoba dobierana była nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także z uwzględnieniem tego, czy będzie można ją łatwo i solidnie wyczyścić – co z kolei pozwoli na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Na szczęście fototapeta do salonu fryzjerskiego sprawdzi się tutaj świetnie. Materiały, z których jest wykonana, oraz technika, którą wykorzystuje się do stworzenia nadruku, sprawiają, że jest nie tylko wyjątkowo trwała, ale także odporna na szereg szkodliwych czynników. I nie jest jej straszne nawet przemywanie! Wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnię dekoracji wilgotną ściereczką albo gąbką, aby z łatwością usunąć wszelkie ewentualne zabrudzenia.

 

Autor: E. Krawczyk

Adriana
Adriana
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się do newslettera
(Otrzymasz 20% rabatu na wszystkie produkty)