Spacer przez las: fototapety z drzewami

Spacery zawsze są przyjemne, ale mało które są równie kojące, jak spacery po lesie. Delikatny szum drzew, świergot ptaków, promienie słońca prześwitujące pomiędzy liśćmi, sprężynująca pod stopami ściółka… Już samo myślenie o tym sprawia, że człowiek staje się nieco bardziej odprężony i szczęśliwy!

Fototapeta z drzewami do sypialni

Fototapeta z drzewami do sypialni – myloview.pl

Co interesujące, chodzenie po lesie ma, oprócz tych estetycznych, także korzyści zdrowotne. Leśne powietrze może pomóc usprawnić pracę mózgu, korzystnie oddziałuje na osoby cierpiące na depresję, a nawet – jak sugerują niektóre badania – obniża ciśnienie krwi. Samo chodzenie, naturalnie, także ma liczne zalety: dotlenia organizm, pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, poprawia ogólną kondycję fizyczną i pozwala odwrócić negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia i gapienia się w komputer (które wielu z nas nazywa po prostu „pracą”). My jednak, idealistycznie, powiemy, że największą zaletą spacerów po lesie jest to, że są po prostu zachwycająco piękne. Tylko tyle i aż tyle. Wystarczy, by zapragnąć mieć kawałek natury we własnym domu?

Fototapeta z drzewami: design w stylu eko

Od jakiegoś czasu na blogach wnętrzarskich i na łamach aranżacyjnych magazynów tryumfy święci styl nazywany eko minimalizmem. Łączy on podstawowe założenia minimalistycznej dekoracji wnętrz (czyli możliwie jak największego ograniczenia palety barw, stosowania przedmiotów wielofunkcyjnych i o prostych liniach oraz redukcji ilości rzeczy w każdym pomieszczeniu) z niektórymi aspektami myśli ekologicznej, takimi jak wykorzystywanie naturalnych materiałów tam, gdzie tylko jest to możliwe, ograniczanie negatywnego wpływu wybieranych ozdób na środowisko (na przykład poprzez kupowanie lokalnie) oraz czerpanie inspiracji ze świata przyrody. Fototapety z drzewami wpisują się w ten trend wprost idealnie: nie dość, że są produkowane z wykorzystaniem ekologicznej technologii i na materiałach nieszkodliwych dla środowiska, to jeszcze trudno o bardziej „naturalny” wzór niż ten, prawda? Jeżeli zatem marzysz o wnętrzu w stylu eko minimal, fototapeta drzewa będzie wprost idealną ozdobą. Jak maksymalnie wykorzystać jej możliwości?

Fototapeta drzewa las do salonu

Fototapeta drzewa las do salonu – myloview.pl

Jak wykorzystać fototapety drzewa w dekoracji wnętrza?

Wielką zaletą posiadaną przez fototapety drzewa jest to, że, choć łączy je tematyka, ich kolorystyka i charakter mogą być bardzo zróżnicowane. Zupełnie inaczej będzie wyglądać nastrojowa fototapeta drzewa we mgle, a inaczej nieco sielska, nieco melancholijna fototapeta brzozy, na przykład. Drzewa wyglądają przecież inaczej ze względu na porę roku, oświetlenie, gatunek, a nawet zastosowaną technikę ich przedstawienia! Wykorzystaj to, indywidualnie dobierając motyw do wnętrza: montując fototapetę utrzymaną w chłodnej tonacji (na przykład przedstawiającą gałęzie okryte warstewką śniegu na tle błękitnego nieba) we wnętrzu, w którym dominują barwy zimne, i „ciepłą” fototapetę (może widok na jesienny park, pełen złocistych liści?) tam, gdzie w przewadze są kolory ciepłe. Z kolei fototapeta drzewa czarno-białe dobrze odnajdzie się w towarzystwie w zasadzie każdej palety barw! Fototapety z drzewami to uniwersalna ozdoba, która sprawdzi się równie dobrze jako dekoracja domowego salonu i sali modnej kawiarni, ale to nie znaczy, że dokładnie ta sama grafika będzie pasowała do każdego pomieszczenia.

Fototapeta drzewo makro do łazienki

Fototapeta drzewo makro do łazienki – myloview.pl

Fototapety drzewa powiększą Twoje mieszkanie

Choć wzory z drzewami są rozmaite, większość z nich łączy jedno: mają rewelacyjne właściwości powiększające! A dokładnie nie tyle powiększające, ile raczej, jeśli można tak powiedzieć, wysmuklające. O co chodzi? To proste! Drzewa to, w największym uproszczeniu, długie pionowe linie, prawda? Jasne, zdarzają się wyjątki, ale przeważnie tak właśnie jest. A co robią pionowe paski? Wysmuklają! To efekt, który działa dokładnie tak samo, gdy pionowe prążki zdobią sukienkę, jak wówczas, gdy ozdabiają ścianę. Takie linie kierują wzrok ku górze,  co w przypadku ściany sprawia, że sufit wydaje się zawieszony nieco wyżej niż w rzeczywistości – a to z kolei wyraźnie wpływa na nasze poczucie przestrzeni w danym wnętrzu. Jeżeli więc zależy Ci na „podniesieniu” sufitu, motywy w drzewa są Twoimi sprzymierzeńcami. Chcesz wzmocnić wywoływane przez nie wrażenie? Zrezygnuj z koloru: fototapety z drzewami czarno-białe, w przypadku których pionowe linie są widoczne szczególnie wyraźnie, będą idealne – tym bardziej że biel ma, jak wszystkie jasne barwy, właściwości powiększające, a zatem wrażenie powiększenia i wysmuklenia przestrzeni będzie jeszcze bardziej intensywne! Tego rodzaju technikę warto stosować szczególnie w tych przestrzeniach, które najczęściej wydają się ciasne lub niewystarczająco wysokie, takich jak łazienka czy wąski przedpokój.

Lasu szum, ptaków śpiew, fototapety z wzorem drzew (są najlepsze!)

Na samym początku pisaliśmy, że spacer po lesie jest jednym z najprzyjemniejszych spacerów. Mamy nadzieję, że naszymi pomysłami aranżacyjnymi udało nam się przekonać Cię, że z kolei fototapety z drzewami są jednymi z najbardziej wszechstronnych, najlepszych fototapet! Naprawdę warto wykorzystać je do ozdobienia mieszkania, a nawet firmy, ponieważ pozwalają uzyskać efekt zarówno stylowy i bezpretensjonalny. Szkoda tylko, że nie szumią…

Autor: Ewelina Krawczyk

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%