Pokój nie z tego świata – plakaty z kosmosem

Ogrom Wszechświata fascynuje naukowców od bardzo dawna. W przestrzeni kosmicznej znajduje się tak wiele planet, gwiazd i innego rodzaju obiektów, iż możemy poczuć się wręcz przytłoczeni pięknem i ciszą, która znajduje się nad nami. Wielu pisarzy science fiction brało sobie Wszechświat na warsztat i tworzyło wspaniałe opowieści. Dlaczego więc w pokoju naszego syna nie miałby pojawić się odpowiedni plakat? Kosmos to wdzięczny temat, który może zainteresować dziecko astronomią, a któż nie chciałby mieć małego fizyka w domu?

Plakat z kosmosem do pokoju nastolatka

Plakat przestrzeń kosmiczna – myloview.pl

Plakat – planety, gwiazdy, obiekty

W galaktyce Drogi Mlecznej wiele jest układów, ale nasz własny, słoneczny, jest szczególnie godny uwagi. Właśnie dlatego plakat z kosmosem tak pięknie będzie prezentował się w każdym pokoju dziecięcym (więcej o aranżacji pokoju dziecka przeczytacie tutaj). Jeśli chcemy, żeby plakat pełnił funkcję edukacyjną, możemy wybrać grafikę z konstelacją. Gdzie powiesić taki plakat? Kosmos znajduje się nad naszymi głowami, toteż naprawdę świetnie będzie prezentował się na suficie nad łóżkiem. Dzięki temu w łatwy sposób plakat w pokoju chłopięcym posłuży jako swoisty materiał dydaktyczny. Dziecko będzie mogło zapamiętać wygląd konstelacji – Wielkiej Niedźwiedzicy, Oriona i innych. Możemy wybrać też plakat planety, która znajduje się w naszym Układzie Słonecznym. Według nas najpiękniej prezentuje się upierścieniony Saturn! Ta olbrzymia planeta będzie wyglądać wspaniale na jednej z naszych ścian. Oczywiście, taki plakat z kosmosem uzupełnić możemy o modele, globusy nieba i tym podobne rzeczy. Warto zrobić sobie w pokoju swoisty kącik astronomiczno-naukowy, w którym nasza pociecha będzie mogła (o ile będzie chciała) zacząć składać własne modele kosmiczne.

Co lepsze na plakat – kosmos czy pojedyncza planeta?

Wielkim zainteresowaniem cieszą się również takie plakaty, które prezentują konkretne galaktyki. Dobrze jest je przymocować gdzieś w pobliżu biurka, albo przy łóżku. Plakat jednej planety może być początkiem interesującej kolekcji. Nic nie stoi na drodze, byśmy skompletowali cały Układ Słoneczny i rozwiesili go w pokoju – rzecz jasna, pod dwoma warunkami. Po pierwsze, najlepiej to zrobić w odpowiedniej kolejności. Po drugie, co ważniejsze dla samej aranżacji, plakaty powinny być mniej więcej tej samej wielkości. Jeśli wybierzemy plakat planety, to unikajmy tych przedstawiających wielkie galaktyki i odwrotnie. Nadmierna różnorodność motywów może zepsuć ogólny układ. W tym wypadku skala mikro może nie wyklucza się ze skalą makro, ale dla dbałości o całą kompozycję, lepiej wybrać tylko jedną z możliwości.

Plakat z kosmosem i gwiazdami

Plakat z kosmosem do salonu – myloview.pl

Kosmiczny pokój

Koncepcję możemy uzupełnić o wiele innych detali. Jeśli nasze dziecko jest fanem Gwiezdnych Wojen, to dobrym pomysłem będzie plakat. Kosmos jest przecież ważną częścią tego uniwersum! Możemy w pokoju zawiesić też ilustracje przedstawiające głównych bohaterów tego kultowego cyklu filmowego. Modele droidów i statków będą świetnie się prezentować, jeśli postawimy je na tle dużego posteru inspirowanego Wszechświatem. Plakat z kosmosem to także dobre rozwiązanie dekoracyjne dla fanów gier komputerowych, na przykład serii Mass Effect, tak lubianej przez nastolatków. I tutaj możemy pozwolić sobie na modele, obrazki i inne bibeloty, które z całą pewnością uczynią pokój nastrojowym.

Plakat planety lub większego układu, bardzo dobrze prezentuje się na drzwiach pokoju chłopca. W ten sposób unikniemy potencjalnych zabrudzeń i konieczności mycia, choć dobrze jest taki plakat wstępnie zalaminować. Kosmiczne mapy możemy powiesić też w innych miejscach naszego domu. Bardzo dobrze będą wyglądać przy biblioteczce w gabinecie lub w salonie. I tam możemy postawić globus oraz kilka innych detali, które stworzą klimat pracowni astronomicznej. W nowocześnie urządzonym salonie plakat kosmos prezentowałby się całkiem nieźle, aczkolwiek polecamy też ilustrację przedstawiającą piękno Neptuna albo potęgę Jowisza. Kosmos inspiruje!

Autor: E. Wyciślak

Adriana
Adriana
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%