Pokaż wnętrze w swoim wnętrzu! Czyli jak hobby może stać się inspiracją w aranżacji

Nie samą pracą człowiek żyje. Hobby i pasje, jakim oddajemy się poza godzinami pracy, mogą stać się istotną częścią naszego życia. Warto więc, aby znalazły one swoje odzwierciedlenie w domowych przestrzeniach, nadając im indywidualnego charakteru.

inspiracje muzyczne

Globalizacja sprawiła, że mamy szybki dostęp do tych samych dóbr materialnych i kulturalnych. Jednocześnie powoduje też, że coraz częściej mamy wrażenie jednostajności. Kupujemy podobne meble, oglądamy te same filmy, słuchamy tej samej muzyki. To właśnie pasja i oryginalne hobby może więc stać się wyróżnikiem, który nada charakteru wnętrzom, w jakich mieszkamy. Najprostszym sposobem na ujawnienie wnętrza w swoim wnętrzu jest wykorzystanie plakatów czy fototapet z odpowiednimi motywami, ale także przedmioty naszej pasji mogą stać się ozdobą mieszkania lub domu. Jak może urządzić swoje wnętrze prawdziwy pasjonat muzyki, malarz-amator czy wielbiciel gier komputerowych? Oto kilka możliwości aranżacji przestrzeni ujawniających hobby ich mieszkańców.

1. Wnętrze muzyka

Nawet amatorsko zajmując się muzyką, szybko można się przekonać, że jeden instrument to za mało, jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności. Jeżeli decydujemy się na zakup kolejnych instrumentów, nie warto chować ich w szafie, ale wyeksponować w efektowny sposób na ścianach pokoju. Do dyspozycji mamy liczne, łatwe do zamontowania uchwyty pozwalające na zawieszenie instrumentów strunowych czy dętych. Można także ustawić je na specjalnych stojakach w rogach pokoju.

Plakat muzyczny

2. Wnętrze malarza

Ustawione w rogu pokoju malarskie sztalugi, paleta z farbami zawieszona na ścianie czy pędzle ustawione w wysokim koszyku czy wazonie mogą także stać się dekoracją nadającą charakteru pokojowi, w którym pracuje malarz-amator. Nawet w przypadku malowania wyłącznie dla radości swojej i rodziny, własne prace możemy wieszać na ścianach pracowni, ale też w innych miejscach, aby sprawdzić, jak wyglądają przy różnym oświetleniu lub w zestawieniu z kolorami ścian.

inspiracje malarskie

3. Pokój podróżnika

Osoby, których pasją jest odkrywanie zakątków świata mogą dać wyraz swojej pasji, wieszając na ścianach zamieszkiwanych wnętrz na przykład ogromną mapę świata. Można na niej zaznaczać miejsca, w których już byli. Ciekawym pomysłem na ozdobienie wnętrz zamieszkiwanych przez zapalonych podróżników będzie też collage stworzony z fotografii wykonywanych w różnych zakątkach świata i będących pamiątką z wypraw w nieznane.

naklejka ścienna mapa świata

4. Wnętrze miłośnika decoupage

Prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o nadawanie wnętrzom indywidualnego charakteru, mają miłośnicy coraz popularniejszej w Polsce sztuki decoupage. Polega ona na samodzielnym zdobieniu przedmiotów codziennego użytku farbami połączonymi z serwetkami lub innymi materiałami. We wnętrzach zamieszkiwanych przez pasjonatów decoupage’u mogą znaleźć się oryginalne ozdoby na ściany, ale też odnowione meble, które ozdobione zyskują drugie, a nawet trzecie życie.

dekoracje decoupage

5. Wystrój dla pasjonata gier

Dawno minęły czasy, kiedy gry komputerowe traktowane były z pobłażaniem jako mało poważna rozrywka. Dzisiaj grają niemal wszyscy, niezależnie od wieku. Design pomieszczenia zainspirowany współczesnymi lub klasycznymi, a kultowymi dziś grami może być także odzwierciedleniem pasji prawdziwie zapalonych graczy. Mogą oni kupić dywany z motywami z ulubionych gier, stoły inspirowane automatami do gier wideo, do których sentyment wrócił razem z odżywającą modą na styl lat 80. w kulturze, naklejki na ściany lub magnesy z ukochanymi motywami z gier.

komputerowe inspiracje

 

Artykuł przygotowała Katarzyna Lasocka, redaktorka bloga o wnętrzach i nieruchomościach, a także pasjonatka wszystkiego, co piękne.

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%