Pod lupą: wzór pepitka

– czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o modowej kurzej stopie

Choć po tytule należy twierdzić, że na myloview.pl Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, to tym razem postanowiliśmy zbić Was ze świątecznego tropu. Nie o kurzej stopie, nie o pisankach ze święconki, lecz o wzorze zaczerpniętym sprzed wieków marzą wszyscy zainspirowani latami 60 – a mowa tu, w dużym skrócie o – pepitce.

Dawno temu

Historia kultowego czarno – białego wzoru, rozpoczęła się w urodziwej Skandynawii. Uparta, krzywa kratka z III w n.e, ewoluowała wraz modą, która odrodziła się na szkockich tweedowych pledach w XVIII wieku. Kto pomyślałby, że pasterskie kocyki przyozdobione kontrastującym wzorem, staną się trendem klasy wyższej XIX wieku, a następnie odrodzą się w minionym stuleciu, trwając po dziś dzień, jako ekskluzywny materiał zdobiący nie tylko kobiece kształty, ale też meble czy ściany.

Psi Ząb, Kurza Stopa, pied-de-poule, a wreszcie pepitka

Psi ząb – synonim luksusowej pepitki, wkroczył w wielki świat mody, wraz z nowym zapachem Miss Dior Diora, który postanowił flakonik perfum udekorować wykwintnym pudełkiem o prostej, elitarnej grafice.

 Miss-Dior

Nieco nowocześniejszą odsłonę pied-de-poule, pokazał nam Geoffrey Beene, który w latach 60 zaproponował nowy wymiar pepitki nadając jej klasyczne kolory, kojarzone z elegancją.

Wydaje się, że historia pepitki mogłaby zakończyć się w latach ponętnej Marilyn Monroe, całe szczęście świeży powiew wzoru wprowadził Alexander McQueen, który stał się powodem inspiracji dla innych gwiazd formatu Coco Chanel.

Współczesna odsłona pepitki

pepi

Zafascynowanie wśród współczesnych projektantów możemy zaobserwować, wśród takich gwiazd jak: Salvatore Ferragamo, Laurent czy Michael Kors. 

Globalnie o psim zębie

Casualowa, elegancka, wieczorowa…uzyskała wymiar całkowicie przestrzenny, wkraczając w branże przemysłu meblarskiego. Francuska kurza stopa, swoim pazurem już na stałe zagościła jako kompozycja kolorystyczna, wielu elementów wyposażenia domu. Poniżej, kilka inspirujących bardziej lub mniej praktycznych przedmiotów, którymi warto wyposażyć swoje mieszkanie:

pepitka

 

Dla prawdziwych maniaków wzoru:

 

C631J60·3B

 

Dywanowa odsłona :

1471323_393988820733482_908042223_n

Kultowa, uparta krateczka znalazła się także w naszej kuchennej inspiracji myloview.pl. Jak Wam się podoba?

black&whitehttp://myloview.pl/dla-domu/fototapeta-seamless-pattern-houndstooth-nr-215776

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%