Krajobrazy Polski na fototapecie

ODKRYWAMY PIĘKNO POLSKI – FOTOTAPETY Z KRAJOBRAZAMI, CZYLI WSZYSTKIE KOLORY NATURY NA ŚCIANIE TWOJEGO WNĘTRZA

Fototapeta z krajobrazem to interesująca propozycja dla miłośników klasycznego piękna w stylizacji wnętrz. Wielkoformatowa grafika z widokiem gór, morza, czy gęstego lasu, pozwoli wykreować spokojną i harmonijną atmosferę we wnętrzu każdego typu. Od salonu, przez kuchnię, a nawet w pokoju dziecięcym – fototapeta pejzaż zastąpi inne graficzne ozdoby i stanie się głównym bohaterem aranżacji. Dzięki zapierającym dech w piersiach widokom, przestrzeń mieszkalna nabierze subtelnego charakteru, a jednocześnie będzie prezentować się bardzo nowocześnie. W poszukiwaniu inspiracji przeszukaliśmy najpiękniejsze miejsca Europy. Zwiedzając sekretne miejsca Polski znaleźliśmy olśniewające krajobrazy, które chcielibyśmy zaproponować Wam w formie fototapety. Widoki polskich pereł natury zachwycą wszystkich!

Fototapeta molo w Sopocie do salonu - Myloview.pl

Fototapeta molo w Sopocie do salonu – Myloview.pl

Fototapety-krajobrazy i nasze cuda natury

Prasa regularnie tworzy zestawienia najciekawszych wakacyjnych destynacji. W przypadku Polski trudno jednogłośnie wybrać kilka takich miejsc, dlatego proponujemy Wam własną, magiczną ósemkę polskich cudów natury. Oto one:

1 – Rzeczpospolita ptasia w Ujściu Warty: obszar Parku Narodowego Ujście Warty to prawdziwy raj dla ptaków, a w Słońsku i okolicach można zobaczyć setki dzikich gęsi, łyski, łabędzie, biegusów i innych. W tych rejonach odnotowano prawie 300 gatunków ptaków, z których ponad połowa to ptaki lęgowe. Rzeczpospolita ptasia to wymarzone miejsce dla fotografów, a fototapeta z widokiem odlatujących kaczek sprawdzi się np. w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym.

2 – Mazury: trudno pominąć ten fascynujący rejon Polski, który zgłoszono do międzynarodowego głosowania na siedem cudów świata naturalnego. Mazury to północno-wschodnia duma – często nazywane są Krainą Tysiąca Jezior, a wśród nich znajdują się największe w Polsce (Śniardwy, Mamry). Fototapety-krajobrazy jezior mazurskich to niebanalne zwieńczenie minimalistycznej stylizacji wnętrza. Dzięki obecności wyrazistego akcentu, minimalizm przestrzeni nabierze cieplejszego charakteru. Naturalny krajobraz na ścianie może być jedynym akcentem dekoracyjnym w pomieszczeniu.

Fototapeta plaża w salonie - Myloview.pl

Fototapeta plaża w salonie – Myloview.pl

3 – Puszcza Białowieska: fototapeta-pejzaż puszczy zamieszkałej przez żubry jest idealnym sposobem na odciążenie wnętrza sypialni. Umieszczając leśny krajobraz na ścianie, niemal natychmiast uzyskamy spokojną i pełną koloru stylizację. Całości dopełnią meble wykonane z drewna. Puszcza Białowieska to międzynarodowy skarb, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O magicznej aurze tego miejsca nie musimy chyba nikomu wspominać, prawda? Jeżeli szukacie Narnii na Ziemi, wybierzcie się właśnie do Puszczy Białowieskiej. Fototapeta z krajobrazem puszczy zaintryguje również najmłodszych, dlatego proponujemy ją do pokoju dziecka i nastolatka.

4 – Bieszczady: ile razy w życiu chcieliście „rzucić wszystko i jechać w Bieszczady”? Dla Polaków jest to oaza spokoju i szczęścia. Dziś odkrywana jest również przez turystów z innych zakątków świata. Przemierzając bieszczadzkie szlaki doświadczamy niespotykanych w żadnym innym miejscu krajobrazów – dziewiczo pięknej Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej, które o zachodzie słońca prezentują się wspaniale. Bieszczadzkie widoki na fototapetach przypadną do gustu fanom podróży w tajemnicze zakątki. Bieszczady z pewnością są jednym z takich miejsc.

5 – Ziemia kłodzka: panorama Sudetów w formie graficznej dekoracji to sposób na połączenie nowoczesności i natury, w szczególności, kiedy taką fototapetę-krajobraz włączymy do stylizacji minimalistycznej lub hi-tech. W obu przypadkach skutecznie odciążymy przestrzeń i sprawimy, że będzie ona bardziej przytulna. Ziemia kłodzka i Kotlina Kłodzka to Jaskinia Niedźwiedzia, zabytkowe zamki i kościoły, a także Park Narodowy Gór Stołowych – ostoja dla wielu zwierząt leśnych zagrożonych wymarciem. Nam do gustu przypadł widok szczytu Szczelińca Wielkiego w postaci fototapety z krajobrazem.

Fototapeta Warszawa do sypialni - Myloview.pl

Fototapeta Warszawa do sypialni – Myloview.pl

Fototapeta molo - Myloview.pl

Fototapeta molo – Myloview.pl

6 – Słowiński Park Narodowy: Polska to nie tylko dziewicze lasy Białowieży, Wielkie Jeziora Mazurskie i malownicze góry. To także pustynne krajobrazy północy, które chronione są w granicach Słowińskiego Parku Narodowego. Fototapeta z widokiem Łączki – wydmy wysokiej na 30 metrów – zachwyca nie mniej niż dekoracja z fotografią afrykańskiej pustyni! Słowiński Park Narodowy zamieszkują rzadkie motyle, jaszczurki, mewy i dziesiątki innych ptaków nadmorskich. A jeżeli marzycie o typowo marynistycznej inspiracji we wnętrzu, spójrzcie na fototapetę z krajobrazem znad morza – latarnia morska Człopino doskonale go dopełnia. Fototapety-krajobrazy znad Morza Bałtyckiego udekorują salon kąpielowy, a także wnętrze salonu SPA.

7 – Morskie Oko i Dolina Pięciu Stawów: Tatry to najwyższe góry Polski i można zaryzykować stwierdzenie, że są również najbardziej malowniczym rejonem południa. Dolina Pięciu Stawów znajdująca się w Tatrach Wysokich jest kolejną górską propozycją fototapety. Krajobraz urozmaicony jest charakterystycznie okrągłymi zbiornikami wody, w których odbijają się szczyty Tatr. Nam najbardziej podobają się zimowe krajobrazy doliny! Nie mniej zachwycające jest Morskie Oko, czyli największe i turystycznie najpopularniejsze jezioro polskich gór.

8 – Jaskinia Raj: Góry Świętokrzyskie skrywają podziemną tajemnicę. Jaskinia Raj to małe, aczkolwiek niezwykle piękne korytarze krasowe. Wapienie przybierają tu fascynujące kształty, a widoki jaskini w formie fototapety z krajobrazami na pewno przyciągną uwagę Waszych gości! Fototapety-krajobrazy to propozycja nie tylko dla maniaków naturalnego piękna w łagodnej odsłonie. Jaskinia Raj może pojawić się na ścianie wnętrza urządzonego z charakterem! Męska kawalerka na pewno nabierze nietypowego charakteru, kiedy na jednej z płaszczyzn znajdzie się zdjęcie krasowych formacji wprost z Gór Świętokrzyskich.

Fototapeta góry porośnięte drzewami - Myloview.pl

Fototapeta góry porośnięte drzewami – Myloview.pl

Fototapeta jeziora mazurskie - Myloview.pl

Fototapeta jeziora mazurskie – Myloview.pl

 

Artykuł przygotowała : Adriana Bednarczyk

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%