Odmień swoją kuchnię – 3 inspirujące fototapety na lodówkę

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Spędzamy tam dużo więcej czasu niż nam się wydaje! To świetne miejsce na spędzanie wolnych chwil z rodziną. Możemy tam uczyć dzieci sztuki przyrządzania potraw czy potowarzyszyć komuś innemu w czasie, gdy zajęty jest gotowaniem. Kuchnia nie bez przyczyny nazywana jest „sercem domu”. Ważne, by jej wystrój odpowiadał naszej osobowości. Postanowiliśmy pomóc Wam urozmaicić to pomieszczenie za pomocą fototapet na lodówkę. Taka ozdoba nie tylko spersonalizuje, ale też ożywi Waszą kuchnię i uczyni ją wyjątkową.

Fototapeta na lodówkę motyw geometryczny

Fototapeta na lodówkę motyw geometryczny – myloview.pl

Lodówka z fototapetą – królowa kuchni

Nie wszyscy lubią powtarzalne rozwiązania w dekoracji wnętrz. Coraz więcej osób woli podkreślać własną indywidualność, robiąc to na bardzo kreatywne sposoby. Jednym z nich, z pewnością jest zastosowanie w swojej kuchni fototapety na lodówkę. Dzięki temu dodatkowi wspaniale ożywimy to pomieszczenie, nadając mu nieszablonowego charakteru. Grafik ozdabiających lodówkę jest bez liku, każdy bez trudu znajdzie więc tu coś dla siebie. To niezwykle dekoracyjne rozwiązanie może zastosować zarówno miłośnik spokojnego stylu skandynawskiego, jak i niepoprawny romantyk, który preferuje wnętrza eklektyczne. Udowodnimy Wam, że fototapeta nie musi znajdować się wyłącznie na ścianie!

Fototapeta na lodówkę z „pysznym” motywem

Jaki jest najpopularniejszy kuchenny motyw? No oczywiście, że jedzenie! W kuchni przecież nigdy za wiele pysznych dodatków – czy to na talerzu, czy we wnętrzu. Jeśli chcecie więc zaszaleć i nie boicie się ciekawych rozwiązań w dekoracji wnętrz, w Waszej kuchni świetnie będzie wyglądać na przykład lodówka z fototapetą z ziarnami kawy. Motyw ten jest elegancki, lecz jednocześnie ekstrawagancki, pasujący do osób, które wiedzą, czego chcą. W końcu kawa to napój, który dodaje energii i pewności siebie. Chętnie rozpoczynamy dzień od filiżanki małej czarnej albo dużego latte – dlaczego więc nie umieścić w kuchni symbolu naszej ulubionej esencji?

Fototapety na lodówkę z motywem jedzenia mogą być tak kreatywne, jak tylko sobie wymarzymy. Soczyste, czerwone pomidory? Czemu nie! Żółte, słoneczne cytryny albo ananasy? Jak najbardziej! Pamiętajmy, że przy tak odważnych dekoracjach kolor detali na lodówce powinien albo odpowiadać kolorowi mebli lub ścian, albo widocznie z nim kontrastować – w tym wszystkim musi być jednak widać jakiś zamysł, elementy muszą do siebie nawzajem pasować. Wspomniane ziarna kawy świetnie będą komponować się na przykład ze ścianami w ziemistym brązie (wtedy nasza kuchnia zyska tzw. „kolory ziemi”), ale równie dobrze będą wyglądać w połączeniu z piaszczystą żółcią. Wszystko zależy od tego, jaki mamy temperament i czy wolimy wnętrze energetyczne, czy też może bardziej stonowane. Więcej o urządzaniu kuchni przeczytacie w tym artykule.

Fototapeta na lodówkę ziarna kawy

Fototapeta na lodówkę ziarna kawy – myloview.pl

Lodówka z fototapetą wcielającą się w otoczenie

Wiele z nas chce urządzić kuchnię zupełnie inaczej niż sugerowałyby to powyższe porady. Niektórzy wolą bowiem, by lodówka nie rzucała się zanadto w oczy. Gdy przekroczymy próg kuchni, sprzęt AGD, jeśli nie jest odpowiednio reprezentatywny, rzeczywiście nie powinien jako pierwszy przyciągać naszego wzroku. Można więc albo maksymalnie udekorować lodówkę i wtedy celowo „wyciągnąć” ją na pierwszy plan, albo ją… zupełnie schować. „Czy to możliwe?” – zapytacie. Faktycznie, trudno wyobrazić sobie, że chowamy coś, co jest wysokie prawie na 2 metry. Okazuje się jednak, że za pomocą odpowiedniej fototapety na lodówkę możemy dokonać niemożliwego. Jak? Po prostu – stosując taki wzór fototapety, który jest łudząco podobny do koloru czy deseniu mebli lub ścian znajdujących się wokół. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie wielu szalonych i nieoczywistych wybiegów. Za przykład może posłużyć nam fototapeta na lodówkę z motywem cegły (jeśli w naszej kuchni zastosowaliśmy zdobienia w postaci cegieł) lub kamienia. Możemy też wykorzystać jeszcze prostszy sposób – nakleić kolorową fototapetę bez żadnego wzoru. Jest to doskonały sposób na utrzymanie wystroju wnętrza w odpowiedniej kolorystyce, bez jej zaburzania. Jeśli nasza kuchnia jest bowiem cała w soczystej zieleni, to śnieżnobiały sprzęt AGD na środku z pewnością nie sprzyja utrzymaniu wizualnej ciągłości.

Kuchenny pejzaż

Jeszcze innym rozwiązaniem upiększającym naszą kuchnię, może być lodówka z fototapetą przedstawiającą… urokliwy krajobraz. Jeśli takie fototapety możemy nakleić w pokoju, to dlaczego nie pozwolić sobie na to w kuchni? Dzięki realistycznej fotografii na naszej lodówce, możemy przenieść się w najdalszy zakątek świata – i to wszystko podczas gotowania! Fototapeta na lodówkę z pejzażem to świetne rozwiązanie dla marzycieli, chcących nieustannie poznawać świat. Na naszej lodówce może więc zagościć czarujący krajobraz wiejski, ocean błękitny aż po horyzont albo widok ukochanego miasta.

Graficzne ozdoby na lodówkę z motywem krajobrazu są prostym, ale wymagającym dodatkiem do wnętrza. Poprzez swą naturalnie bogatą kolorystykę wymuszają na nas bowiem konieczność utrzymania reszty wnętrza w stonowanych barwach. Obecność innych ozdób także warto ograniczyć do minimum – duży pejzaż na lodówce jest wystarczająco absorbujący dla oczu.

Fototapeta na lodówkę czerwona abstrakcja

Fototapeta na lodówkę czerwona abstrakcja – myloview.pl

Fototapety na lodówkę to ciekawy dodatek, który potrafi ożywić każdą, nawet najbardziej nudną kuchnię. Warto odważyć się i poeksperymentować z dekoracją tego pomieszczenia. Chodzi przecież o to, żebyśmy czuli się w nim dobrze.

 

Autor: A. Kucharska

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%