Obrazy vintage – stwórz salon w stylu retro

Salon w stylu retro to marzenie niejednej osoby, która chciałaby przeobrazić swój zaciszny kącik w miejsce, które nigdy nie wychodzi z mody. Dysponujemy szerokim wachlarzem narzędzi, za pomocą których możemy wykreować interesującą aranżację w nurcie retro lub vintage. Co więcej, dekoracje retro nie są bardzo drogie. Wystarczy odrobina fantazji!

Obrazy do salonu: nostalgiczny styl vintage

Kiedy decydujemy się na zaaranżowanie naszego salonu w sposób, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, musimy pamiętać, że styl retro to nie tylko kilka mebli stylizowanych na starą modę. Obrazy vintage, obrazy do salonu – czarno-białe lub w sepii, są elementem równie ważnym, co antyczny zegar. Dekoracje w nurcie retro i vintage stworzą swoisty klimat i urok, którego nie da się pomylić z niczym innym.

Potencjalnie obrazy vintage nie przypominają z nazwy czegoś, co wydaje się nam niezbędne, ale nietrudno o większą pomyłkę. Obrazy do salonu, czarno-białe czy kolorowe, muszą być wyselekcjonowane tak, by nie było mowy o dysonansie poznawczym i estetycznym. Zadaniem osoby projektującej jest w tym wypadku taki dobór elementów, by sobie nie wadziły ani nie przeszkadzały. Musimy uważać na potencjalne pomieszanie stylów. Nie znaczy to jednak, że decydując się na obrazy do salonu vintage, cała stylizacja powinna być utrzymana w tym nurcie. Monotematyczne wnętrze nie jest atrakcyjne, dlatego proponujemy Wam łączenie (ale nie pomieszanie) estetyk. Nowoczesny pokój dzienny przełamiemy akcentem w postaci obrazu vintage w sepii (lub wieszając inne dekoracje w typie retro, o których przeczytacie tutaj). Od razu robi się ciekawiej!

Obraz do salonu vintage mapa świata

Obraz mapa świata vintage – myloview.pl

Obrazy do salonu vintage są modne!

Jakie błędy popełniają ludzie chcący, by w ich salonie pojawił się obraz vintage lub retro? Wspomniane pomieszanie stylów to nie jest jedyny błąd. Kolejnym jest zbyt duże nasycenie detali w tym nurcie. Obrazów nie może być zbyt wiele. Mają one zwykle stonowane, brunatne lub szare barwy, które przyciągają uwagę, ale w nadmiarze mogą przytłoczyć przestrzeń.

Popularność, jaką zdobywają obrazy vintage można wyjaśnić tylko w jeden sposób: ludzie dążą do tego, żeby dom wyglądał z elegancją i smakiem, a czy jest coś lepszego, niż stara, elegancka stylistyka, w której miło przyjąć dystyngowanych gości? Każdy chce tym samym móc się poczuć, jakby przeniósł się do dziewiętnastowiecznego dworku rodem z „Pana Tadeusza”! Jeśli ktoś martwi się, że ponieważ coś wyszło z mody, to znaczy, że jest kiepskie – uspokajamy. Niemodna może być PRL-owska meblościanka, nie zaś estetyka retro i vintage, odwołująca się do mody de facto nieprzemijającej!

Obraz vintage do salonu

Obraz motyw vintage do salonu – myloview.pl

Urządzamy salon w stylu retro

Salon w stylu retro powinien być przygotowany z odpowiednim smakiem. Musimy pamiętać o tym, że każdy element ma do siebie pasować. Co to znaczy? Po pierwsze, wybierzmy paletę kolorów, którą wykorzystamy we wnętrzu. Niech barwy ze sobą współgrają. Następnie trzeba zastanowić się nad funkcjonalnością wybranych przez nas przedmiotów. Zdecydujmy się na kilka bibelotów, inspirowanych stylem retro (mogą to być stylizowane globusy, lampy, ramki na zdjęcia). To bardzo ważne, by nasz salon w stylu retro sprawdzał się przede wszystkim pod kątem funkcjonalności. To znaczy, jeśli zabieramy antyczny zegar, to upewnijmy się, czy działa. Jeśli stawiamy lustro, to w odpowiednim miejscu. Jeśli zaś wieszamy obrazy to w określonym miejscu na ścianie i w ustalonej kompozycji (jeżeli decydujemy się na kilka obrazów) .

Sam pomysł na salon w stylu retro wydaje się być ambitny. Owszem, stylizacja wymaga pracy i zaangażowania, jednak w efekcie wnętrze odwdzięcza się nam wspaniałym, nostalgicznym klimatem. Robi się przytulnie i przyjemnie!

Autor: E. Wyciślak

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%