Kuchenna rewolucja, czyli jak dobrać obraz do kuchni, żeby aż chciało się gotować

Program Magdy Gessler znają chyba wszyscy. Z prawdziwą fascynacją oglądamy, jak ta restauratorka jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienia coraz to nowe przybytki, zamieniając je w prawdziwe dzieła sztuki. Czy zdajemy sobie sprawę, że my także możemy odświeżyć naszą kuchnię tak, że będzie aż kipiała od smaku? Wbrew pozorom nie potrzeba do tego ani wielkich nakładów finansowych, ani też szczególnie wielkiego wysiłku. Obrazy do kuchni załatwią sprawę za nas! A trzeba przyznać, że jeśli w grę wchodzi kuchnia, obrazy zmieniają bardzo wiele w ogólnym klimacie tego, jakże ważnego dla nas wszystkich pomieszczenia.

Obraz kuchenny z przyprawami

Obraz do kuchni z przyprawami – myloview.pl

Dobieraj obrazy nowoczesne do kuchni

Obrazy do kuchni muszą sprawić, że poczujemy się jak mistrzowie patelni. Nie może to być tak po prostu zdjęcie jakiegoś budynku czy góry. Jeśli chcemy stworzyć nowoczesny klimat w kuchni, postawmy na modernistyczne dodatki. Obraz do kuchni musi wywołać w nas apetyt! Wybierzmy więc coś, co mogłoby zawisnąć na ścianie nowoczesnego budynku gastronomicznego. Może będą to jakieś motywacyjne obrazki do kuchni? Może znajdziemy coś, co wywołuje uśmiech na twarzy, wzbudzając w nas pokłady poczucia humoru? Wszystko leży w naszej gestii! Pamiętajmy jednak, że to nadal jest kuchnia. Obrazy nie mogą wisieć w miejscach, w których nie będzie ich widać, ale nie może też stać się tak, że powiesimy je w miejscu, w którym mogłoby zawisnąć coś bardziej praktycznego. Stylowa aranżacja kuchni to dość wymagające, ale bardzo inspirujące zajęcie. Nieco więcej przeczytasz o tym tutaj.

Obrazy do kuchni: przykładowe motywy

Pamiętaj – obrazy do kuchni powinny sprawić, że to kucharzowi będzie się w niej gotowało doskonale. Pomyśl nad swoim ulubionym warzywem, przyprawą albo owocem. Jeśli dobrze się zastanowisz, z pewnością coś przyjdzie Ci do głowy – może będzie to papryczka chili? A może przekrojona pomarańcza? Świeżo spalone ziarna kawy? Wszystko zależy od tego, co Twoim zdaniem pobudzi Twoją kulinarną fantazję. Jeśli trudno Ci się zdecydować, zawsze możesz wybrać małe obrazki do kuchni, z których będziesz mógł dowolnie wybrać ustaloną kompozycję. Warto wtedy je ustawić w jakimś rządku, może skosie, ewentualnie stworzyć coś w rodzaju aranżacji geometrycznej. Jeśli do tego powiesisz suszone zioła gdzieś w okolicy, uzupełnisz kompozycję innymi elementami, to szybko stworzysz kuchnię, którą aż będzie się chciało schrupać!

Bardzo istotny jest dobór kolorystyczny. Jeśli zdecydujesz się na warzywa zielone i obrazy do kuchni je przedstawiające, to staraj się nie łamać tej konwencji zbyt dużą pstrokacizną, ewentualnie uzupełniając je co najwyżej kolorem czerwonym, który z zielenią wygląda bardzo dobrze. Jeśli masz w tym pomieszczeniu białe lub po prostu jasne meble, postaraj się wybrać takie obrazki do kuchni, które nie będą zbyt ciemne – odpada wtedy kawa czy inne ciemne przyprawy, potrawy i obiekty kulinarne. Oczywiście, inna sprawa, jeśli kuchnia jest w kolorze kawy z mlekiem. Wtedy to nie jest wybór tylko dobry, ale wręcz pożądany.

Obraz kuchenny pomarańcze

Obraz do kuchni pomarańcze – myloview.pl

Z kolei, jeśli mamy kuchnię w stylu drewnianym, nieco rustykalnym, może warto byłoby wybrać takie obrazki do kuchni, które będą kojarzyć się z tradycyjnymi smakami? W ten sposób nie tylko podkreślamy wybór stylistyczny, ale też odwołujemy się do kultury gotowania, która w naszym kraju jest przecież bardzo bogata. Warto pozwolić sobie również na odrobinę orientalnych akcentów. Obraz do kuchni może przedstawiać na przykład przyprawy, którymi nie tylko posługujemy się na co dzień, ale także takie, którymi kiedyś przyprawiano posiłki. W ten sposób odniesiemy się bezpośrednio do wspaniałej tradycji!

Obrazy do kuchni mają inspirować!

Najważniejszym zadaniem obrazu jest przede wszystkim oddziaływanie na wyobraźnię. Obrazów nie musi być bardzo dużo, wystarczy jeden lub dwa, a w przypadku mniejszych – najwyżej cztery. Nie możemy ich jednak rozpraszać po całej kuchni, bowiem zależy nam przecież na tym, by podkreślały czar gotowania, a nie sprawiały, że nasz wzrok oraz wzrok naszych gości będzie skupiony to tu, to tam. Obraz musi być traktowany jako dodatek do posiłku. Niech inspiruje! Niech sprawia, byśmy wchodząc do kuchni mogli sobie wymarzyć, co tym razem postawimy na stole. W ten sposób stworzymy klimat wyjątkowy, godny uwagi naszej oraz naszych gości.

Autor: E. Wyciślak

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%