Kameralny metraż? Postaw na przestrzenne dekoracje ścienne!

Aranżacja kawalerki czy niewielkiego mieszkania może być nie lada wyzwaniem. Każdy z nas chciałby cieszyć się przestronnym metrażem, ale przy obecnych cenach nieruchomości loftowe wnętrze wymagałoby prawdopodobnie wygranej w totolotka. Na szczęście istnieją sprytne sposoby na to, jak optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki nim uda nam się zmienić dotychczasowy charakter  pomieszczeń, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Metamorfoza okaże się łatwiejsza, niż można sądzić!

Obraz z panoramą San Francisco - przestrzenna dekoracja, która delikatnie powiększy metraż

Obraz z panoramą San Francisco – przestrzenna dekoracja, która delikatnie powiększy metraż – myloview.pl

Powiększające metraż przestrzenne dekoracje ścienne to sposób na to, by bez rearanżacji wnętrza zmienić jakość naszego mieszkania. Spośród wielu różnych rozwiązań wybraliśmy te pomysły, które są nie tylko proste, ale również szybkie w realizacji. Przecież dla każdego z nas przyjemniejsza od remontowych prac jest wizja relaksu i wypoczynku po pracy. By nie tracić naszego cennego czasu, szukajmy rozwiązań, które są sprytne! Sen z powiek może nam spędzać niewielki salon czy mała łazienka. Jak optycznie powiększyć każde z tych pomieszczeń? Mamy kilka propozycji.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Co jest ważne, gdy urządzamy kameralny metraż? Aranżacja kawalerki wymaga od nas bardzo praktycznego podejścia do zagadnienia. Cały czas musimy mieć na uwadze, że każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego jego wykorzystanie musi być przemyślane i praktyczne. Powinniśmy zrezygnować z wszelkich zbędnych nam mebli i sprzętów, ale także ozdób, dodatków i bibelotów, które zajmują przestrzeń. Mądra organizacja wystroju jest kluczem do sukcesu. Im mniej elementów znajdzie się w kawalerce, tym więcej na tym zyskamy. Bardzo ważne jest także to, by zachować porządek w mieszkaniu. Gdy wszystko będzie zawsze na swoim miejscu, pod naszym dachem zapanuje ład i harmonia, którą naprawdę docenimy.

Aranżacja kawalerki w stylu boho

Aranżacja kawalerki w stylu boho

Na tym jednak nie kończą się działania, których możemy się podjąć. Bezsprzecznie dobrym rozwiązaniem, na jakie powinniśmy się zdecydować, są przestrzenne dekoracje ścienne, które powiększą optycznie wnętrze. W jaki sposób zyskamy taki rezultat? Odpowiednio dobrane ścienne ozdoby, takie jak fototapety czy  obrazy, wprowadzą do wystroju iluzję głębi – efekt dodatkowej przestrzeni – dzięki czemu zmieni się nasze postrzeganie metrażu. Takie akcenty, igrając z naszym zmysłem wzroku, zdziałają prawdziwe cuda.

Obraz w morskim stylu do łazienki

Obraz w morskim stylu do łazienki – myloview.pl

Wybierz dekoracje przestrzenne na ścianę!

Odpowiedni wystrój wnętrza zmieni więcej, niż można przypuszczać. Wystarczy, że w przypadku kameralnego metrażu zdecydujemy się na ozdoby, które są nie tylko efektowne, ale także praktyczne. Dekoracje przestrzenne na ścianę to pierwszy krok, jaki warto wykonać. Zobaczmy więc, jakie rozwiązania na nas czekają.

Fototapety

To z pewnością przepis na spektakularny sukces. Do wyboru mamy wiele możliwości. W przypadku nowoczesnej aranżacji postawmy na abstrakcyjny wzór bazujący na złudzeniu optycznym. Taka kompozycja nie tylko powiększy metraż, ale swoim nietuzinkowym charakterem całkowicie odwróci naszą uwagę od mankamentu jakim jest niewielka przestrzeń. Jeśli kochamy przyrodę, znakomitym rozwiązaniem będzie rozległy pejzaż. Do salonu pasować będzie widok leśnej ścieżki lub widziane z lotu ptaka górskie wierzchołki, z kolei w sypialni możemy postawić na malowniczy zachód słońca nad polną łąką lub pagórkami Toskanii. Częstym problemem w kawalerce jest także mała łazienka. W tym pomieszczeniu warto wykorzystać morski pejzaż, który sprawdzi się perfekcyjnie w roli optycznego powiększenia wnętrza.

Leśna fototapeta 3D do małego salonu

Leśna fototapeta 3D do małego salonu – myloview.pl

Drukowane obrazy

Dekoracje przestrzenne na ścianę to nie tylko fototapety. Możemy także postawić na drukowane na płótnie obrazy, które pozwolą nam się cieszyć wizualnie powiększonym metrażem. Przed chwilą proponowaliśmy krajobrazy, dlatego teraz skupimy się na innych wzorach. Doskonałym sposobem na to, by wprowadzić do pokoju iluzję głębi, jest panorama rozległej metropolii. By spotęgować pożądany przez nas efekt, warto zdecydować się na wielkoformatowe płótno bądź tryptyk. Na uwagę zasługują nie tylko nowoczesne miasta najeżone wieżowcami, ale także te starodawne pełne zabytków.

Monochromatyczny obraz - Nowy Jork nocą

Monochromatyczny obraz – Nowy Jork nocą – myloview.pl

Innym pomysłem są wizerunki architektury. Mogą to być takie elementy konstrukcyjne jak mosty czy tunele, których przestrzenna forma nadaje się znakomicie do tego, by optycznie powiększyć kawalerkę, ale także wąskie uliczki biegnące pomiędzy drapaczami chmur lub zabytkowymi budynkami.    

Na tym jednak nie koniec. Powiedzieliśmy, że ścienne dekoracje to pierwszy krok do tego, by wprowadzić do kawalerki iluzję dodatkowych metrów kwadratowych. By efekt ten był w pełni osiągnięty, warto pójść jeszcze dalej. Zawieśmy na ścianach lustra, które są doskonałym sposobem na powiększenie mieszkania, zrezygnujmy z firanek i zasłon na oknach, a do tego rozważmy wykonane z pleksi przezroczyste meble takie jak krzesła czy stolik kawowy. To wszystko razem zagwarantuje nam naprawdę spektakularny rezultat.

Artykuł napisała Anna Broda – Turczańska

Marta Mierzejewska
Marta Mierzejewska
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%