Superbohaterowie w inspiracjach Myloview

Założę się, że nie ma wśród Was osoby, która nie wie kim są Batman, Superman, albo człowiek-pająk o wdzięcznej ksywie Spiderman. W ostatnich czasach wytwórnie komiksów, takie jak Marvel, czy DC Comics chętnie współpracują z twórcami filmów i animacji po to, aby zaskarbić sobie sympatię młodszej i starszej publiki zafascynowanej losem niezniszczalnych Superheroes. Ale czy zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się ta ogromna popularność? W tym artykule, zainspirowani serią naszych fototapet i plakatów Marvel, chcemy pokazać Wam nie tylko jak możecie wykorzystać podobizny tych kultowych i niezniszczalnych postaci do ozdobienia mieszkalnej przestrzeni, ale także, w ramach ciekawostki, nakreślić Wam drogę jaką przebyły te kultowe postaci – od papierowych stron komiksu, aż do szklanego ekranu.

1. Od szkicownika do filmów i plakatów Marvel

Tak naprawdę historia Superbohaterów zaczęła się od dwóch mężczyzn – Jerry’ego Siegela i Joe Shuster’a, którzy pod koniec lat 30 XX wieku powołali do życia znanego nam już doskonale Superman‘a. Trzeba przyznać, że obaj twórcy ze swoim pomysłem trafili w dziesiątkę. Sylwetka niezniszczalnego i niemal wszechmogącego bohatera nie bez przyczyny znalazła szerokie grono wielbicieli właśnie w latach trzydziestych. Początki Superman‘a zbiegły się bowiem z głębokim kryzysem społecznym, wywołanym przez II wojnę światową. W dobie wojennych potyczek, historie o walce zła z niepokonanym dobrem dawały ludziom nadzieję i dostarczały odrobiny rozrywki w ciężkich czasach. Na tamte lata datuje się również powstanie dwóch największych wydawnictw komiksowych – DC Comics oraz Marvel, a zaraz za nimi “narodziny” kolejnych superbohaterów, takich jak Kapitan Ameryka i Batman. Wkrótce superbohaterski boom wtargnął też na ekrany odbiorników telewizyjnych, jednak prezentowane historie nie wykraczały poza utarty schemat pościgu za złoczyńcą i bardzo mocno zakorzenione były w stylistyce komiksowej.

Plakat z Batmanem doda przestrzeni charakteru

2. Trochę mroku dla uroku – plakaty Marvel w mrocznym wydaniu

Dużo ciekawiej zaczęło się robić kiedy do historii o losach Superbohaterów dodano odrobinę mroku i tajemniczości. A stało się to w latach osiemdziesiątych, kiedy światło dzienne ujrzał komiks Batman: The Dark Knight Returns, The Sandman oraz kilka innych. Nieodzowną częścią opowiadanych superbohaterskich przygód, była spora dawka przemocy, przeplatająca się z surrealizmem i zachwytem nad czarną stroną natury człowieka. A wszystko to okraszone dobrze dopracowaną warstwą graficzną komiksów.

Oprócz mroku, w niektórych produkcjach, takich jak Iron Man, czy Avengers, dostrzegamy także niesamowitą dozę czarnego humoru, żartu i dystansu do świata. Taki nieszablonowy, daleki od realności świat zaskarbił sobie szeroką rzeszę fanów, niemal w każdym zakątku globu. Wiele osób jest nim tak zafascynowana, że chce przenieść to universum do swojego własnego mieszkania. Nic łatwiejszego! Plakaty Marvel z superbohaterami w mrocznym wydaniu idealnie wkomponują się w loftowy lub industrialny salon, a nawet w oryginalną, ciemną sypialnię.

batmanspidermansuperman

 

3. Plakat Marvela jako uniwersalna dekoracja wnętrza

Teraz, kiedy wiemy już mniej więcej jak wygląda historia Superbohaterów, skupmy się na teraźniejszości. Oprócz komiksów, filmów i animacji, na rynku pojawiła się cała masa gadżetów z superbohaterami. Zaczynając od kubków z Batmanem, poprzez koszulki z Supermanem, na kostiumach Spidermana skończywszy…wybór jest ogromny! Nasz zespół Myloview podszedł jednak do tematu nieszablonowo. Chcielibyśmy, aby podobizny Superheroes zdobiły nie tylko wasze naczynia kuchenne, czy części garderoby. My wraz z superbohaterami chcemy zagościć na ścianach Waszych salonów, sypialni, a nawet biur! Właśnie dlatego powstała nasza kolekcja plakatów Marvelem inspirowanych.

Chcielibyśmy także odczarować mit, że plakaty z marvelowskimi Superbohaterami to domena małych chłopców. Nasze wysmakowane i ciekawe graficznie ilustracje będą świetnym wykończeniem każdej przestrzeni – zamieszkałej zarówno przez młodszych i starszych fanów komiksów. Zobaczcie sami na naszej stronie internetowej jak nowoczesne są proponowane przez nas wzory.

Taki akcent to nie tylko świetna ozdoba nadająca charakteru minimalistycznemu wnętrzu, czy mieszkaniu urządzonemu w industrialnym lub skandynawskim stylu. Nasze plakaty Marvel mogą stanowić świetny, gadżeciarski upominek! Umieszczenie kilku pięknie oprawionych plakatów Marvela w pokoju dziecka pierwszego czerwca wywoła uśmiech na twarzy każdego małego fana Superbohaterów 🙂

Podsumowując, czasem dobrze zamiast kwiatów, czekoladek i innych upominków, podarować ukochanej osobie fototapetę lub plakat z Superheroes. W końcu każdy z naszych bliskich to prawdziwy Superbohater. I o tym nigdy nie zapominajmy 🙂

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%