Fototapety powiększające przedpokój

Jak to jest, że przedpokój, mimo iż – ściśle rzecz biorąc – jest dla mieszkania, w którym jesteśmy pierwszy raz, tym samym, czym pierwsza rozmowa dla nowej znajomości, tak często traktuje się po macoszemu? Rezygnując z prób dekorowania go i skupiając się tylko na tym, aby można było tam przechować możliwie dużo rzeczy? Szczególnie często dzieje się tak, gdy przedpokój ma niewielkie rozmiary. Dlaczego? To bez sensu! Koniec z tym! Małe przedpokoje są piękne! Ignorowaniu niedużego przedpokoju mówimy stanowcze „nie”! Kiedy przestaniesz traktować swój mały przedpokój po macoszemu, po prostu jako przestrzeń, którą trzeba przebyć na drodze między „prawdziwymi” pomieszczeniami mieszkania, szybko zorientujesz się, jak wielki potencjał ma to wnętrze. Choć prawdopodobnie jeszcze wcześniej dostrzeżesz wyzwania, jakie aranżacja przedpokoju – zwłaszcza aranżacja małego przedpokoju – stawia przed dekoratorem… W rozwiązaniu większości z nich pomogą Ci fototapety powiększające przedpokój. Jak wykorzystać je, by Twój mały korytarz zaczął robić wielkie wrażenie?

Fototapeta powiększająca do przedpokoju góry

Fototapeta do przedpokoju góry – myloview.pl

Fototapety do przedpokoju: aranżacje bez uszczerbku na przestrzeni

Jeżeli Twój przedpokój jest mały albo wąski, ostatnią rzeczą, jaką powinieneś w nim robić, jest dodawanie ozdób i bibelotów, które będą wystawać czy odstawać, kradnąc kolejne bezcenne centymetry i stwarzając wrażenie ciasnoty. To właśnie dlatego fototapety powiększające przedpokój są tak dobrym pomysłem: robią wielkie wrażenie, nie zajmując nawet odrobiny miejsca! Kluczem do sukcesu jest dobór takiej, która najlepiej komponować będzie się z wnętrzem. A w tym pomożemy Ci my!

Fototapety powiększające przedpokój: strategiczne wykorzystanie koloru i światła

Prawie każdy dekorator wnętrz powie, że przedpokój, który niemal zawsze jest najciemniejszym wnętrzem domu (bo rzadko kiedy trafia się tam okno), powinno się dekorować, wykorzystując możliwie jak najjaśniejsze barwy, ponieważ najlepiej odbijają one światło, tworząc efekt rozświetlenia. I choć do pewnego stopnia jest to prawda, fakt, to jednak łatwo tu o przesadę! Czysta biel z reguły nie jest dobra dla ścian w przedpokoju, ponieważ wszystkie zabrudzenia (o które tutaj nietrudno, zwłaszcza gdy w domu mieszkają zwierzęta) uwidocznią się w mgnieniu oka. To moment, w którym wykorzystujące fototapety do przedpokoju aranżacje wchodzą na scenę. Możesz wybierać spośród licznych wzorów, które są jasne, nawet z przewagą bieli, ale nie mają w sobie typowej sterylności ścian pomalowanych na biało! Co więcej, fototapety powiększające przedpokój odznaczają się lekko połyskliwą powierzchnią, która przyczynia się do rozproszenia światła we wnętrzu i rozjaśnienia go.

Jeśli jasne kolory to nie Twoja działka, a korytarz, który ozdabiasz, jest długi i wąski, wypróbuj innego rodzaju rozwiązanie. Na jednej z „krańcowych” ścian zawieś fototapetę o bardzo jaskrawych, wyrazistych barwach. Taka aranżacja wąskiego przedpokoju pomoże zlikwidować wrażenie, że korytarz ciągnie się w nieskończoność, ponieważ stworzy mocny wizualny „punkt graniczny”, który nada przestrzeni bardzo pożądanej tutaj struktury.

Fototapeta powiększająca przedpokój 3D

Fototapeta powiększająca przedpokój 3D – myloview.pl

Propozycje fototapet powiększających przedpokój

Fototapety powiększające przedpokój mogą mieć najróżniejsze wzory: i, wbrew pozorom, nie każdy to fototapeta 3D! Przedpokój o niewielkich rozmiarach może bardzo zyskać na dekoracjach z motywem naturalnego pejzażu, zwłaszcza tych przedstawiających otwartą przestrzeń, na przykład widok na jezioro czy góry. Osoby, które uważają naturalne motywy za niewystarczająco ciekawe, mogą wybrać panoramę jakiegoś wielkiego miasta: efekt będzie taki sam! Jeśli problemem jest nie tylko niewielka przestrzeń, ale także niski sufit, warto wybrać deseń o wyraźnych pionowych liniach: czy to geometryczny, czy nawet zaczerpnięty z natury, jak zdjęcie lasu. Długie pionowe linie wysmuklą wnętrze tak samo, jak pionowe prążki na ubraniu wyszczuplają sylwetkę!

Fototapeta powiększająca przedpokój z krajobrazem

Fototapeta powiększająca przedpokój z krajobrazem – myloview.pl

Tajna broń w walce o przestrzeń: fototapeta 3D przedpokój

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz naprawdę mocnego powiększającego efektu, żeby Twój korytarz mógł odetchnąć pełną piersią, fototapeta 3D przedpokój może Ci w tym pomóc. Fototapety z efektem 3D to te, które wyjątkowo wyraziście eksponują perspektywę linearną, „wciągając” wzrok patrzącego w głąb ściany. A to z kolei tworzy wrażenie, że ściana znajduje się znacznie dalej, niż jest w rzeczywistości – skąd już prosta droga do efektu powiększenia! Takie „trójwymiarowe” fototapety powiększające przedpokój nie wymagają specjalnych okularów i nie przyprawią nikogo o ból głowy: to po prostu starannie wyselekcjonowane grafiki dobrane pod kątem swoich powiększających właściwości.

Warto jednak zaznaczyć, że fototapeta 3D przedpokój zadziała tym lepiej, im więcej miejsca uda Ci się na nią poświęcić: jeżeli możesz pozwolić sobie tylko na udekorowanie niewielkiego obszaru, lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po innego rodzaju fototapety powiększające przedpokój. Pamiętaj, że dobra dekoracja to taka, która dopasowuje się do wnętrza, podkreślając jego atuty i minimalizując wady, a nie taka, która próbuje dopasować wnętrze do siebie!

autor: E. Krawczyk

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%