Fototapeta do łazienki – przebój sezonu w aranżacji wnętrz!

Marzy się Wam wyjątkowa łazienka? Nic dziwnego. Do tego miejsca zaglądamy po to, by oddać się relaksowi w bardzo osobistych warunkach, co do których potrzebujemy wyjątkowego klimatu. Powoli odchodzą do lamusa czasy, w których musieliśmy wszędzie montować kafelki, by potem godzinami szorować fugi – a te potrafią być naprawdę irytujące, ponieważ w tym miejscu najczęściej zbiera się brud! Na całe szczęście, wśród najbardziej modnych kompozycji znajdują się teraz fototapety do łazienki. Dzięki temu, że możemy pokryć je laminatem, nie musimy się martwić, że zostaną one zniszczone wskutek oddziaływania pary lub gorącej wody. Łazienka dzięki fototapecie będzie wyglądać tak dobrze, jak nigdy wcześniej!

Fototapeta do łazienki przestrzenna basen 3d

Fototapeta do łazienki basen 3d – myloview.pl

Dobrze dobrana fototapeta – łazienka marzeń na wyciągnięcie ręki! 

Jednym z najlepszych wzorów, jakie prezentują fototapety 3D do łazienki to, rzecz jasna, basen. Chyba każdy z nas zanurzając się w wannie marzył o tym, by znaleźć się w innym miejscu, najlepiej w ciepłych krajach. Ciemny, niebieski kolor, jaki ma taka fototapeta do łazienki sprawia, że nasze zmysły szybko zaznają ukojenia. Łazienka z fototapetą przedstawiającą basen sprawi, że będzie się nam milej spędzało w niej czas. Co więcej, możemy być pewni, że całą zasługę zbierze tutaj odpowiedni efekt wizualny, jaki dodaje fototapeta. Łazienka będzie wydawała się nieco większa, bardziej przestronna – a wszystko to przez iluzję optyczną. Taką fototapetę polecamy przede wszystkim do łazienek w białej i błękitnej kolorystyce. Przestrzenny motyw współgra z minimalistyczną estetyką, dopełniając wnętrze i podkreślając jego charakter.

Łazienka z fototapetą w klasycznym stylu

Jeśli nie interesuje nas minimalistyczna aranżacja, to zamiast fototapety 3d wybierzmy klasyczny motyw. Może być to deseń kamienny, który przeniesie nas myślami do wielkiej komnaty w zamku. Ciemnoszary kolor fototapety do łazienki będzie współgrał z elementami marmurowymi (choć tylko w deseniu – absolutnie nie polecamy tego kamienia na podłogę łazienki, w kontakcie z wodą robi się tak śliski, że złamanie kończyny gwarantowane), metalicznymi lub szklanymi. Dobrze będzie się również uzupełniał z kolorem białym i beżem.

Fototapetę do łazienki z motywem kamienia lub cegły możemy wykorzystać w dwóch głównych nurtach aranżacyjnych – nowoczesnym i klasycznym. W tej pierwszym tak dobieramy elementy, by stanowiły one kompozycję z kamieniem – dobrze byłoby postawić designerską lampę lub dzieło sztuki nowoczesnej (świetnie prezentują się rzeźby). W drugim przypadku w taki sposób dobieramy elementy, by pasowały do wystroju klasycznego. Fototapeta do łazienki to dopiero początek. Na jej tle zbudujmy interesującą przestrzeń. Wykorzystajmy drewno, wiklinę, rattan. Łazienkę oświetlimy ciepłym, stłumionym światłem lamp i świec. Nie zapominajmy o roślinach – donice z kwiatami ożywią zarówno nowoczesną, jak i klasyczną stylizację!

Fototapeta do łazienki zielona z kwiatami

Fototapeta do łazienki ornament kwiatowy – myloview.pl

Jakie fototapety pasują do łazienki?

Jakie inne motywy fototapet warto wykorzystać w łazience? Mamy ogromny wybór: od abstrakcyjnych ornamentów, które przypominają nieco styl bizantyjski, przez naturalne krajobrazy, panoramy miast, zawsze modne motywy kwiatowe, aż po deseń płynącej wody, jakże pasujący do ogólnego nastroju łazienki. Jedno jest pewne – koniec z uciążliwym czyszczeniem fug! Nie ma wątpliwości, że nasza łazienka zamieni się w wyjątkowe, odprężające miejsce. Jeśli nie wiecie na jaką fototapetę łazienkową się zdecydować, dobierzcie wzór do obowiązującej we wnętrzu kolorystyki – to bezpieczne, ale i bardzo udane rozwiązanie dla początkujących miłośników sztuki urządzania wnętrz. Swoją pracę nad stylizacją możecie zacząć również od wprowadzania mniejszych detali dekoracyjnych, np. naklejek, o których więcej dowiecie się tutaj. Warto pamiętać o zachowaniu proporcji w smaku i wymiarach – zbyt wielka lub zbyt mała fototapeta nie spełni naszych oczekiwań.

Autor: E. Wyciślak

Adriana
Adriana
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się do newslettera
(Otrzymasz 20% rabatu na wszystkie produkty)