Czy fototapety Myloview nadają się do łazienki?

Gdy dekorujemy mieszkanie, skupiamy się na salonie, sypialni czy pokoju dziecka, zapominając zazwyczaj o łazience czy kuchni. Z czego to wynika? Albo wydaje nam się, że w tych miejscach najważniejsza jest funkcjonalność, albo nie mamy pomysłu na ozdobienie pomieszczeń, w których panują trudne i wymagające warunki. Tymczasem wyjątkowe fototapety winylowe zagwarantują nam i efektowny, i praktyczny wystrój – nawet w łazience!

Być może wielu z nas fototapety wciąż kojarzą się ze słabej jakości dekoracjami drukowanymi na papierze, które łatwo się darły i były podatne nawet na niewielką ilość wilgoci w powietrzu. Słysząc więc propozycję, by umieścić fototapetę w łazience, w głowie z pewnością jawi się nam wizja totalnej aranżacyjnej klęski. Tymczasem świat pędzi do przodu, a wraz z nim świat aranżacji wnętrz, oferując nam coraz więcej zaskakujących rozwiązań. Jednym z nich są tapety winylowe, które odznaczają się zaskakującymi wprost właściwościami. Są całkowitym zaprzeczeniem swoich papierowych poprzedniczek, dlatego warto im poświęcić nieco więcej uwagi.

Fototapeta do łazienki tropikalna

Fototapeta do łazienki tropikalna – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Fototapeta winylowa: dekoracja do zadań specjalnych

W czym tkwi wyjątkowa moc winylowych tapet? W cieniutkiej warstwie PCV, czyli polichlorku winylu, którą pokryte są bryty. To właśnie ten materiał sprawia, że zwykła ścienna dekoracja nabiera unikalnych właściwości. Co to oznacza w praktyce? To, że taka ozdoba może pojawić się nawet w łazience, gdzie panują wyjątkowo trudne i zmienne warunki. Taka fototapeta jest nie tylko odporna na bezpośredni kontakt z wodą, ale także na unoszącą się w powietrzu wilgoć. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że z czasem tapeta zacznie się odklejać od ścian. Może pojawić się jednak pytanie, czy pod brytami nie zagości wilgoć, stając się przyczyną niechcianej pleśni i grzybów. Fototapeta winylowa „oddycha” – przepuszcza powietrze – co oznacza, że pod jej powierzchnią nie pojawią się żadne przykre niespodzianki. Warto także podkreślić, że takie tapety są odporne nie tylko na wodę, ale także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Jeśli na naszej ozdobie pojawi się plama, bez trudu usuniemy ją delikatnym środkiem czyszczącym, bez obaw, że podczas mycia porysujemy lub rozerwiemy bryt.

Fototapeta do łazienki w kwiaty

Fototapeta do łazienki w kwiaty – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Fototapeta do łazienki: dekoracja inna niż wszystkie

Tapety winylowe to prawdziwa rewolucja w świecie aranżacji wnętrz. Dzięki pokryciu brytów ochronną warstwą PCV, możliwe stało się dekorowanie pomieszczeń, które kiedyś ozdabialiśmy jedynie płytkami lub lamperią z olejnej farby. By w pełni wyczerpać temat, musimy także powiedzieć, że ozdoby te są nie tylko praktyczne, z powodów wskazanych powyżej, ale także niezwykle efektowne. Nasz sklep oferuje tysiące wzorów, spośród których bez trudu wybierzemy takie przedstawienie lub deseń, który będzie pasował do wystroju naszej łazienki. Tak jak polichlorek winylu chroni tapetę przed uszkodzeniami spowodowanymi wodą lub wilgocią, tak specjalna technologia druku HP Latex chroni barwy przed promieniami UV, dzięki czemu kolory są wyraziste i nie tracą nic ze swej jakości nawet po wielu latach ekspozycji na słońce.

Fototapeta łazienkowa liście

Fototapeta łazienkowa liście – myloview.pl, inspirację przygotowała Monika

Wszystko to sprawia, że winylowe fototapety są wprost idealnym sposobem na to, by udekorować łazienkę, której aranżacja nie odznaczała się do tej pory niczym wyjątkowym. Bogactwo wzorów (od malowniczych widoków przez geometryczne desenie po kwiatowe ornamenty), wytrzymałe materiały oraz doskonała jakość druku to wyjątkowe trio, które zagwarantuje nam łazienkę naszych marzeń!

Artykuł przygotowała Anna Broda-Turczańska

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%