Powiększ optycznie swoje mieszkanie, dzięki naszym wskazówkom

Każdemu marzy się własne cztery kąty. Bardzo często okazuję się, że metraż naszych pierwszych mieszkań jest stosunkowo niewielki, a to z powodu dość wygórowanych cen mieszkań. Trudno. Małe, ciasne ale własne. No dobrze. Udało się! Kupiliśmy. I co teraz? Co zrobić by nie tylko tak zagospodarować przestrzeń, by mieszkanie było funkcjonalne pomimo swych niewielkich rozmiarów, a przy tym co sprawi, że nie będziemy się czuć jak w klatce? Na to pytanie odpowie wam poniższy post. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek, na temat tego co zrobić, by optycznie powiększyć Wasze wymarzone, cztery kąty.

Nikogo raczej nie zaskoczymy pisząc, że najlepszym sposobem na powiększenie optycznie pomieszczenia, jest wybranie jasnych kolorów które zawsze optycznie powiększają przestrzeń. Najlepiej sprawdza się tutaj oczywiście kolor biały, tak popularny przez ostatnich kilka sezonów, a to za sprawą cieszącego się ogromną popularnością stylu skandynawskiego. Na krok nie opuszcza go również kolor szary, który z tych samych powodów jest również w pierwszej 5 najczęściej wybieranych kolorów. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch kolorów. Sprawdzą się tutaj oczywiście wszystkie pastelowe, jasne farby.

F_80150287 srednieF_79961381 srednie
Gdy przestrzeni jest niewiele, dobrze jest zainwestować w składane meble, które w razie potrzeby bardzo łatwo będzie można złożyć lub schować, zyskując przy tym dodatkową przestrzeń. Sprawdzają się w tym przypadku wszelkiego rodzaju stoliki, krzesła czy fotele. Fantastycznym rozwiązaniem będą z pewnością wszystkie meble na kółkach. Należy oczywiście pamiętać, że najlepiej sprawdzą się na niedużej powierzchni raczej lekkie meble, wykonane z plastiku, cienkiej stalowej konstrukcji, czy z szkła.
Nie możemy zapomnieć o starym triku z lustrami. Ich odpowiednie usytuowanie w pokoju raz dwa sprawi, że będzie on się wydawał większy. Przestronniejszy. Nie na darmo, nazywano je magicznymi przedmiotami lub drzwiami do innego świata 😉
I na koniec możemy wykorzystać fototapety, które przez odpowiedni wybór wzoru sprawią, że pomieszczenie zyska głębie i stanie się optycznie większe. Tu mamy ogromne Polę do popisu, gdyż w naszym sklepie https://myloview.pl czeka na was wielki zbiór świetnie nadających się do tego zadania produktów.

31405418F_7256645324733618

Co więcej mamy na nie 20% zniżki.
Przyjemnego oglądania i dajcie znać co myślicie.
F_74715688 duze

 

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%