5 niesamowitych fototapet na szafę

Kiedy kupujemy meble do naszego mieszkania, zazwyczaj priorytetowe znacznie mają dla nas dwie cechy – praktyczność oraz wygląd. Często jednak przy korzystaniu z tej zasady pomijany jest jeden z mebli, który zdarza nam się traktować jako coś drugorzędnego. Mowa tu o szafach, od których wielu wymaga jedynie aby była pojemna. Dziś podpowiemy Wam jednak, jak sprawić aby mebel ten nie tylko elegancko wkomponował się w pokój, ale i zachwycał na co dzień swoim wyglądem. Osiągnąć to można za sprawą fototapet na szafę. Przed Wami kilka z najlepszych, wybranych przez nas propozycji. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z możliwościami jakie daje fototapeta na szafę.

Fototapeta na szafę z panoramą miasta

Fototapeta na szafę z panoramą miasta – myloview.pl

Fototapety na meble – moc możliwości

Choć słowo „tapeta” nieodłącznie kojarzy nam się z dekoracją ścian, to jednak współcześnie, podczas urządzania mieszkania, możemy wykorzystać ten materiał znacznie bardziej kreatywnie. Użycie go aby dopasować wygląd zakupionych mebli do naszych gustów oraz nadać im charakteru, to nowoczesne, a zarazem bardzo wygodne rozwiązanie. Tym bardziej warto rozważyć taki wybór i znaleźć ciekawą fototapetę na szafę przesuwaną lub zwykłą w naszym pokoju. Oto najbardziej niesamowite z dostępnych opcji, po które zdecydowanie warto sięgnąć!

Leśny zachwyt – fototapeta na szafę z drzewami

W każdym z nas tkwi gdzieś głęboko zakorzeniona tęsknota za przyrodą. Szczególnie dotyczy to tych, którzy mieszkają w dużych miastach, z dala od drzew i lasów. Jest wiele sposobów, aby ten niedosyt sobie rekompensować, a fototapety na meble są jednym z nich. Za ich sprawą możemy nadać naszemu pokojowi klimatu środka gęstego lasu, którego spokojna atmosfera pomoże i nam wyciszyć się na co dzień. To rozwiązanie może okazać się szczególnie ciekawe w przypadku szafy przesuwanej z fototapetą, która wtedy zmieni się w istną leśną skrytkę! Więcej o fototapetach z leśnymi widokami przeczytasz pod tym adresem.

Fototapeta na szafę przesuwną z lasem

Fototapeta na szafę przesuwną z lasem – myloview.pl

Postaw na nowoczesność – geometryczne fototapety na szafach

„Klasyczny” to określenie które wywołuje w Tobie uczucie nudy? Lubisz rzeczy ostre, wyraziste, które przykuwają spojrzenie? Niech więc i Twoja szafa taka będzie! Mocne geometryczne i kubistyczne kształty zagwarantują, że ten mebel stanie się centrum całego pomieszczenia. Gdy dodać jeszcze ruch takiej fototapety na szafie przesuwnej, otrzymamy pokój nie tylko barwny, ale i żywy niczym kalejdoskop.

Przestrzeń i wolność: zachwycające pejzaż

Często tym elementem, który pragniemy wprowadzić do naszego pokoju, bywa wrażenie dodatkowej przestronności. Szafa natomiast zwykle jest największym z mebli w pomieszczeniu, warto więc wykorzystać jej powierzchnię dla uzyskania jak najlepszego efektu. Tutaj doskonale mogą sprawdzić się właśnie piękne panoramy. Taka fototapeta na szafę nie tylko wizualnie powiększy nasz pokój, ale i niezawodnie będzie zachwycać nas samych oraz naszych gości. A czy zdecydujemy się na góry, jezioro, morze czy miasto – to już tylko kwestia gustu i indywidualnego wyboru.

Jednolity wzór

Naszym zamiarem może być również jeszcze coś innego – na przykład wtopienie mebli w ogólną aranżację pokoju, tak aby jej nie zdominowały. W tym przypadku warto sięgnąć po jednolite, powtarzalne wzory, przedstawiające jakąś teksturę lub materiał. Takie rozwiązanie jest równocześnie skromne, proste i eleganckie. To szczególnie dobry wybór jeżeli szukamy fototapety na szafę do zabudowy. W ten sposób uda nam się sprawić, iż nasz mebel perfekcyjnie wtopi się w pomieszczenie, stając się doskonale dopasowanym elementem wnętrza.

Cytat na co dzień – szafa przesuwna z fototapetą

Kiedy myślimy o rozwiązaniu prostym, ale równocześnie takim, które pozwoli nam wyrazić w jakiś sposób siebie, możemy zdecydować się na fototapetę z napisem. Liczba dostępnych możliwości jest olbrzymia i każdy bez trudu odnajdzie cytat, z którym będzie mógł się utożsamić. Przy takim wyborze szafa przesuwana z fototapetą stanie się naszym codziennym źródłem inspiracji, a wybrany, pozytywny napis będzie nas witał za każdym razem, gdy będziemy po coś sięgać. Oto sposób na solidną dawkę motywacji każdego dnia!

Fototapeta na szafę typografia

Fototapeta na szafę typografia – myloview.pl

Tak właśnie wygląda pięć najpopularniejszych i sprawdzonych motywów fototapet na szafy. Stanowią one świetną inspirację, ale nie bójmy się również wymyślać własnych połączeń. W końcu to nasz komfort powinien zawsze znajdować się na pierwszym miejscu.

Chyba nikt już nie ma wątpliwości jak niesamowite mogą stać się nasze meble przy odrobinie wyobraźni. Dostosowując mieszkanie pod nasze gusta nie wahajmy się więc sięgnąć po fototapety. Na szafie przesuwanej, takiej do zabudowy czy zwyczajnej – na każdej z nich odpowiednio dobrany wzór to gwarancja zachwytu każdego dnia.

Autor: M. Bojarski

Adriana Bednarczyk
Adriana Bednarczyk
Entuzjastka sztuki nowoczesnej i popkultury. Uzależniona od muzyki rockowej, piłki nożnej i kina skandynawskiego. Kolekcjonerka roślin doniczkowych.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%