4x Tak dla stylu skandynawskiego 

Może trochę za dużo się o nim mówi, ale trzeba mu oddać, że od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Jest to obecnie najchętniej wybierany styl podczas urządzania mieszkań i domów. Przygotowałam dla Was 4 argumenty, które mogą Was przekonać do tego, że jest to styl właśnie dla Was.

Styl skandynawski opiera się głównie na naturalnych tonach i minimalizmie kolorystycznym. Mówi się, że jest to idealny styl dla ludzi ostrożnych i takich, którzy nie bardzo lubią lub wiedzą jak eksperymentować z kolorami. Dużo ludzi czerpie inspirację z licznych fotografii dostępnych na instagramie i pintereście.

Styl skandynawski salonStyl skandynawski zegar

Osoby,które mają ochote zaszaleć, w tym roku obowiązkowo powinny dodać jakiś dodatkowy i zdecydowany kolor, który odrobine zachwieje harmonie tego stylu.

To co lubi styl skandynawski to zdecydowania sztuka. Gplrafika, najlepiej w bieli i czerni ( wszystkie motywujące plakaty znajdą tu świetne zastosowanie). Plakaty oczywiście w drewnianych ramkach i najlepiej w dużej ilości ( mini galerie). Jeśli chcemy być trochę bardziej oryginalni zawsze możemy odwiedzić sklepy z używanymi rzeczami albo prawdziwe galerie w poszukiwaniu jakiś pięknych obrazów.

23180007 z logo

Co charakteryzuję ten styl w skrócie: estetyka połączona z funkcjonalnością, jasne kolory, drewno, kamień, wiklina oraz elementy graficzne i wszechobecny minimalizm. Często łączy się go również z pojęciem ekologii oraz faktem, że jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Jeśli szukacie mebli i akcesoriów w tym stylu to najłatwiej znajdziecie go w, co tu będę kłamać, w IKEI. To najlepiej zaopatrzony sklep oferujący taką różnorodność przedmiotów w tym stylu. Co więcej produkty te są jak to się mówi „na każdą kieszeń”.

Agata
Agata
Redaktor bloga. Fanka minimalistycznych rozwiązań, geometrycznych kształtów i miksowania faktur.
Brak komentarzy
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

+48 796 888 777
(pon. - pt. 10:00 - 17:00)
Zapisz się na newsletter
i odbierz kod rabatowy 5%